Фільм "Україна за кадром" увійшов до переліку переможців Дванадцятого конкурсного відбору кінопроєктів, який Рада з державної підтримки кінематографії затвердила 10 жовтня. "Україна за кадром" є документальною стрічкою, яку знімуть творці з команди Суспільного мовника, зокрема суспільного телеканалу UA: КУЛЬТУРА.
Дата виходу стрічки запланована на червень 2020 року. Сума бюджету становить 1,6 мільйона гривень. Партнером проєкту стало UA: Суспільне мовлення. До команди творців, які подавали кінопроєкт на творчий конкурс, увійшли продюсер фільму Лук’ян Галкін (виконавчий продюсер UA: КУЛЬТУРА), продюсерка фільму Олександра Костіна (виконавча продюсерка UA: Суспільне мовлення) та режисер фільму Владислав Васильченко (головний режисер телеканалу UA: КУЛЬТУРА).
"Державна підтримка "України за кадром" є початком довгого шляху, важливим етапом роботи, який дає змогу втілити задум на високому якісному рівні. Вітаю команду, із якою ми пройшли пітчинг — круту натхненну продюсерку Олександру Костіну та режисера Владислава Васильченка, із яким робимо вже четвертий спільний проєкт, — говорить виконавчий продюсер UA: КУЛЬТУРА, продюсер фільму Лук’ян Галкін. — Історіями міст-привидів сподіваємося продемонструвати унікальну здатність українців до оптимізму серед похмурих реалій, а також величезний потенціал до змін на краще обставин, які видаються цілком безнадійними".
Стрічка "Україна за кадром" складатиметься із серії новел-спостережень про українські міста-привиди, які припиняють розвиватися через закриття підприємств. Кожна із семи новел розповідатиме про різні міста: Цукроварів, Красногорівку, Прип’ять та Орбіту, Любеч-1, острів Первомайський, Степногірськ і Буркут.
Автори запевняють, що це не буде похмура стрічка про занедбані міста, адже їхні мешканці демонструють неабиякий оптимізм та іронію — вони й стануть головними героями.
"Жанр, який ми втілюватимемо — іронічна комедія, у якій ітиметься не про негаразди, а про їхнє подолання. Не про існування, а саме про життя у віддалених куточках України, де через різні обставини зупинився час. Це моя перша режисерська робота, що виграла пітчинг. Конкурувати цьогоріч довелося із чималою кількістю досвідчених режисерів, і висока оцінка нашого проєкту довела, що кропітка підготовча робота, яка тривала понад пів року, не була марною, — розповідає режисер фільму Владислав Васильченко. — Безумовно, фільм буде в ефірі Суспільного, адже його теми й проблематика близькі до місії Суспільного: ми розкриваємо та досліджуємо залаштунки України. Життя мешканців міст, яких немає на мапі, через телеекрани буде донесене до кожного регіону країни".
Пізніше творці планують зробити телесеріальну версію фільму та випустити фотокнигу в межах проєкту. Продюсери презентуватимуть проєкт на індустріальних платформах міжнародних кінофестивалів.
Зазначимо, за результатами другого етапу конкурсного відбору до переліку переможців увійшли кінопроєкти, які отримали середній бал від експертів не менш ніж 35.
|