72-ий Каннський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 14 по 25 травня у м. Канни (Франція).
У конкурсних програмах фестивалю Україну представлятимуть два фільми. Стрічка "Додому" кримськотатарського режисера Нарімана Алієва увійшла до програми "Особливий погляд", а картину Декеля Беренсона "Анна" (створену в копродукції України, Ізраїлю та Великобританії) відібрано до програми короткометражних фільмів.
У рамках фестивалю з 14 по 23 травня традиційно працюватиме міжнародний кіноринок Marché du Film, який цьогоріч святкує своє 60-річчя. Україна на кіноринку вкотре буде представлена Національним павільйоном.
Український павільйон працюватиме під номером 102, із традиційним слоганом #UkraineIsYourDestination. Нагадаємо, що у 2019-му році ключовим елементом айдентики українських стендів на міжнародних кіноринках є мотиви робіт української народної художниці Марії Примаченко.
В Українському павільйоні міжнародні кінопрофесіонали зможуть отримати інформацію про стан нашої кіноіндустрії, аналітичні та статистичні матеріали про український кіноринок і законодавство у сфері кінематографа. Крім того, у рамках роботи павільйону продюсери матимуть змогу проводити зустрічі зі своїми потенційними закордонними партнерами. Кожен охочий зможе ознайомитися з "Каталогом українських фільмів 2018-2019 рр." та збірником Co-Production Guide Ukraine Is Your Destination, створеними Асоціацією кіноіндустрії України на замовлення Держкіно, за підтримки Українського культурного Фонду та за участі Української Кіноасоціації.
З нагоди святкування десятої річниці проведення Одеського міжнародного кінофестивалю, у рамках українського прийому ОМКФ нагадає європейським кінематографістам про свій ювілей, долучившись до організації прийому.
Програма українських заходів у рамках фестивалю:
- 16 травня – український прийом (пройде за підтримки Посольства України у Франції);
- 17 травня – бізнес-ланч Meet Ukrainian Producers (проводиться четвертий рік поспіль Фондом Ігоря Янковського спільно з Держкіно);
- 22 травня – світова прем’єра фільму "Додому", реж. Н. Алієв;
- 23 травня – світова прем’єра фільму "Анна", реж. Д. Беренсон.
Крім того, раніше до програми Cinefondation Residence було запрошено сценариста і режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука з проектом фільму "Памфір". Cinefondation Residence – це програма Каннського кінофестивалю, що покликана відкривати нові імена та допомагає молодим режисерам із розробкою проекту дебютного повнометражного фільму і з пошуком французького партнера для копродукції. Під час кінофестивалю резиденти представлять свої проекти на пітчингу в павільйоні CNC.
У рамках бізнес-ланчу Meet Ukrainian Producers, який пройде 17 травня в готелі Radisson Blu, міжнародній спільноті буде представлено шість проектів нових українських фільмів на етапі виробництва.
Координація та фінансове забезпечення роботи Українського павільйону #UkraineIsYourDestination на кіноринку 72-го Каннського міжнародного кінофестивалю здійснюються Державним агентством України з питань кіно та представниками української кіноіндустрії, а саме: КМКФ "Молодість", Одеським міжнародним кінофестивалем, Українською Кіноасоціацією, Асоціацією кіноіндустрії України, а також Благодійним фондом Ігоря Янковського.
Фільм "Додому" режисера Нарімана Алієва
Картина EVGE ("Додому") є повнометражним дебютом кримськотатарського режисера Нарімана Алієва.
Фільм розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями.
Головні ролі в EVGE виконали Ахтем Сеітаблаєв і Ремзі Білялов. Продюсером стрічки є Володимир Яценко (кінокомпанія Limelite). Фільм створений за підтримки Міністерства культури України, а його міжнародними продажами займатиметься компанія Wild Bunch.
Наріман Алієв – кримськотатарський режисер, автор трилогії "Кримські історії" (короткий метр). Його фільм SENSIZ ("Без тебе") був представлений в рамках Generation 14+ 66-го Берлінського кінофестивалю. У своїх роботах він досліджує теми сімейних взаємин, традицій і побуту кримських татар.
Фільм "Анна" режисера Декеля Беренсона
"Анна" є копродукційним проектом продюсерської студії Esse Production House, 168 Wardour Filmworks та Blue Shadows Films. Генеральні продюсери: Віталій Шереметьєв та Ольга Бесхмельниціна (Україна), Мерлін Мертон та Декел Беренсон (Великобританія, Ізраїль). Продюсери: Наталія Лібет (Україна), Елад Кейдан (Великобританія), Дмитро Конопльов (Ізраїль).
Короткометражний ігровий фільм "Анна" розповідає історію одинокої матері середнього віку, яка живе на охопленому війною сході України та відчайдушно прагне змін. З ініціативи ізраїльського режисера картини Декеля Беренсона фільм повністю створювався в Україні, українською знімальною командою. Основною мовою фільму теж стала українська.
Автори фільму: режисер та сценарист Декель Беренсон, оператор-постановник Володимир Іванов, художник-постановник Кара Балеян та режисер монтажу Єгор Трояновський.
Головні ролі виконали українські актори Світлана Барандич, Анастасія В’язовська, Ліна Чорнодуб та американський актор Ерік Р. Гіліет.
Декель Беренсон народився в Ізраїлі, зараз живе у Великобританії. Його короткометражні фільми "Дівчата нічого не робили" та "Ашміна" були показані на більш ніж 50 фестивалях по всьому світу, включаючи BFI у Лондоні. "Анна" – його третій фільм.
Довідка про організаторів роботи Українського павільйону:
Державне агентство України з питань кіно (Держкіно) – центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури і який реалізує державну політику у сфері кінематографії. Голова Держкіно – Пилип Іллєнко.
Українська Кіноасоціація (УКА) – фахове неприбуткове відкрите об'єднання продюсерів телебачення і кінематографії, що представляє інтереси галузі виробництва аудіовізуального контенту України. Одним з основних завдань УКА є створення сприятливих умов для вітчизняної індустрії у співпраці з органами державної влади та представниками міжнародних структур. Заснована у 2011 році. Виконавчий директор Асоціації – Вікторія Ярмощук.
Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" – це один із найбільших кінофорумів Східної Європи, за версією Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів (FIAPF). Кінофестиваль започаткований у 1970-му році, а від початку 1990-их років набув міжнародного статусу. Його головним завданням є сприяння розвитку молодого професійного кіно. Генеральним директором "Молодості" є Андрій Халпахчі.
Одеський міжнародний кінофестиваль – один із найбільших глядацьких кінофестивалів у Східній Європі, який проходить у кінематографічній столиці України – місті Одеса. Програмний фокус Одеського МКФ – фільми напрямку "арт-мейнстрім". Щорічно на кінофестивалі проходять три конкурсні програми: Міжнародна та Національна, а також Конкурс європейського документального кіно. Президентом ОМКФ є Вікторія Тігіпко.
Асоціація кіноіндустрії України була створена для сприяння всебічному розвитку і популяризації українського кінематографа як в Україні, так і за її межами, разом або у співпраці з органами державної влади, приватними структурами, благодійними фондами та представниками міжнародних структур. Свою діяльність Асоціація розпочала у 2015 році. Голова Асоціації – Володимир Яценко.
Фонд Ігоря Янковського – український благодійний фонд, заснований бізнесменом і меценатом Ігорем Янковським. Благодійна організація об'єднала однодумців зі спільною метою – розробкою та впровадженням освітніх і культурних програм в Україні та за кордоном.
|