SMM-менеджерка Нового каналу, онука переселенця з Чорнобиля, до роковин трагедії на ЧАЕС створила для соцмереж щемливий проект.
З моменту трагедії на Чорнобильській АЕС минуло вже 38 років, але для очевидців катастрофи події тих страшних днів постають у пам’яті настільки яскраво та болісно, ніби вони відбувалися зовсім нещодавно. Найбільша техногенна катастрофа в історії людства зламала тисячі доль, розбила мрії та отруїла українську землю на сотні, а то й тисячі років. Пам’ять про ті події має жити, щоб у майбутньому це ніколи не повторилося. До дня чорнобильської трагедії Новий канал запустив у соцмережах спецпроєкт зі свідченнями учасників тих жахливих подій.
– Ще з дитинства я памʼятаю історії про Чорнобиль, які часто розповідав мені дідусь. Як вони ходили на риболовлю, полювання, адже природа там була просто неймовірна, – розповідає авторка спецпроекту Нового каналу, SMM-менеджерка Оля Німенко. – Мені хотілося поділитися частиною цих спогадів, аби якомога більше людей відчули, як це – бути частиною Чорнобиля. Було важко відкрити їх саме в емоційному плані, адже легше розповісти сухі факти, ніж зануритись у той стан та знову пережити всі емоції: ти залишаєш дім, не розумієш, що відбувається... Ніхто б не хотів повертатися до таких спогадів.
За статистикою та цифрами аварії на ЧАЕС ховаються безліч особистих історій, серед них і історія дідуся Олі – Володимира Васильовича. Катастрофа жорстоко відібрала минуле.
– Дім там, де є справжні друзі. Старих друзів немає… розʼїхалися вздовж Дніпра по всій Україні. Тут просто кинув якір – є житло, але минуле життя нічим не замінити, – із сумом говорить Володимир Васильович, дідусь Олі. – Після аварії я ще три роки їздив у Чорнобиль по службових питаннях. А востаннє, коли там був, у голові думки були лише про те, що більше ніколи сюди не повернуся. Прекрасний край, у якому не можна жити.
Прослухати аудіоспогади очевидців Чорнобильської трагедії ви можете в соцмережах Нового https://www.instagram.com/novy_channel/ Записуйте спогади своїх рідних та близьких, діліться ними в Instagram та відзначайте соцмережі Нового. Світ мусить пам’ятати про цю катастрофу
|