На сайте проводятся технические работы. Комментарии к фильмам/сериалам/передачам/новостям временно не работают. Приносим извинения за доставленные неудобства.
Телевизионный портал ВсёТВ
 
  Регистрация    Забыли пароль?
Я ищу передачу:
Телепрограмма
 Понедельник, 25 ноября
18192021222324 
пнвтсрчтптсбвс 
2526272829301 

на весь день
 Время:  15:16
   



Каналы: украинский базовый
   
   составить свой набор
 

новости телевидения


Суспільне презентувало у Києві відразу три проєкти

27.03.2024

Суспільне презентувало у Києві відразу три проєкти

25 березня Суспільне Мовлення презентувало одразу три проєкти — свого роду антологію розвитку української музики та музичного шоубізнесу в Україні. Радіоточка, подкаст "Unzip" та документальний фільм "Русифікація в стилі поп" — проєкти, які об’єднані спільною темою. Це дослідження, що відкривають для широкої аудиторії архіви української естрадної музики, розповідають про проблеми русифікації нашої музичної індустрії та стабільного винищення українського культурного пласта. Ведучий заходу — ведучий Радіо Промінь Дмитро Захарченко, запросив гостей долучатися до соцмереж Суспільного, щоб стежити за новими проєктами.

Під час реєстрації на заході, що проходив у закладі "БарменДиктат", гості слухали ретрокомпозиції української музики 60–90-х років з плейлиста Радіоточки. В ефірі цього радіо лунають як відомі пісні, так і рідкісні записи, раніше не доступні слухачам. Цей великий прошарок української музики, яка замовчувалася в радянські часи через музичну політичну цензуру, в 90-ті роки теж не проходив відбір новостворених радіостанцій, тож лишався не затребуваним. Суспільне Мовлення має у своїх архівах понад тисячу пісень, які записувалися у Будинку звукозапису Українського Радіо виконавцями 60–70-х років.

"Радіоточка — це четвертий канал Суспільного радіо, який поки є інтернет-радіостанцією, але ми сподіваємося, що в майбутньому у нас будуть свої FM-хвилі по всій Україні. Зараз Радіоточку можна слухати онлайн на сайті Українського Радіо та у додатку suspilne.radio", — розказав виконавчий продюсер Радіоточки та Радіо Промінь Максим Яковенко.

"Коли ми розбирали нашу величезну музичну базу, де Радіо Промінь зберігало усі свої треки, нам було дуже шкода, що вони залишаються на архівних полицях, адже ми зараз спрямовані на нову, актуальну українську музику. Тому ми зібрали всі пісні, записані в Будинку звукозапису Українського Радіо, яких не було в жодному ефірі на радіостанціях — це справді ексклюзивний матеріал, і тепер це називається Радіоточка", — розповіла на презентації креативна продюсерка Радіо Промінь Вікторія Польченко.

Після презентації Радіоточки на сцені з'явився ведучий подкасту "Unzip" — шоумен Альберт Цукренко, та презентував проєкт.

"У цьому подкасті ми нічого не приховуємо. Ми беремо не тільки пісні й музику з “Золотого фонду української естради”, а й менш відомі широкому загалу композиції. Зараз ми ставимося до такої музики трошки інакше, тому вирішили в нашому подкасті обговорювати її з сучасними експертами: продюсерами, музикантами. Завдяки цьому музичному досвіду ми розуміємо, що з цього відображає нас сьогоднішніх, а що треба залишити в архіві нашої музичної історії", — поділився ведучий подкасту "Unzip" Альберт Цукренко.

Подкаст "Unzip" пропонує зануритися в музичні архіви Українського Радіо за майже 100 років його роботи. Познайомитися з композиціями, які лунають на Радіоточці, аби в новому форматі відкрити для себе забуті твори української музики — від класики, джазу, фолку до естрадної епохи — щоб зрозуміти, чому деякі пісні ставали справжніми хітами.

Слухайте "UNZIP" на платформах Spotify, Apple Podcasts, SoundCloud, Google Podcasts, Megogo Audio. Подкаст міститиме 8 випусків, наразі вже два випуски доступні для прослуховування.

"Єдина ідея, яка рухала мною ще 10 років тому — це ідентифікація через музику. Я вважаю, що це відбувається найбільш коротким і переконливим шляхом. Говорити про музику — це як танцювати про архітектуру, але коли ти чуєш музику, то розумієш, що є в ній щось, що тобі відгукується, тобто ти з чимось ідентифікуєш себе. І зараз, коли у нас війна, я все одно розумію, наскільки це важливо — ідентифікація — знати, хто ми є. Знати нашу музику, якою вона була насправді, що в ній ок, а що не дуже. Ми можемо це знати, тільки коли побачимо, з чого все починалося.

У подкасті ми робимо культурологічний аналіз і розказуємо про українських артистів, проговорюємо культурні травми через призму років, бо тільки зараз ми можемо трохи відсторонитися від них і проаналізувати, що насправді відбувалося й чому. Іншими словами, через нашу архівну музику ми розширюємо свою культурну ідентичність, віднаходимо й перевідкриваємо себе", — поділилася режисерка та співавторка подкасту "Unzip" Любов Гук.

Завершував презентацію того вечора прем'єрний передпоказ фільму "Русифікація в стилі поп". Це динамічна документальна історія про те, як росія використовує популярну культуру як зброю проти України. Фільм разом з учасниками індустрії досліджує фінансові, політичні та психологічні причини вразливості українських артистів і розмірковує над тим, як розірвати це порочне коло. Адже "набоями" в цій зброї, на жаль, стають наші українські талановиті виконавці.

Кілька поколінь самобутніх українських музикантів у різний час у 1970–80-х, 1990–2000-х і 2010-х роках переходили у своїй творчості з української на російську мову. З власної волі чи несвідомо вони ставали знаряддям російського шоубізнесу, що завжди прагнув розмити культурний кордон між росією та Україною й працював на імперський міф про "одіннарод". Гасло "Музика поза політикою" не працює. Політика в музиці завжди присутня, навіть якщо учасники процесу це заперечують.

"Я дуже вдячна Альберту Цукренку та журналістці проєкту Вікторії Курочці — це повністю їхня ідея. Ми намагалися через фільм навести нашу деколонізаційну оптику на музичну індустрію. Ми вважаємо, що це дуже важливі речі, які потребують проговорення саме після початку повномасштабного вторгнення. Зараз усі дуже зацікавилися своєю ідентичністю, а музика є її важливою частиною. Важливо проговорювати своє минуле. Я вірю, що це кіно може стати таким собі щепленням від меншовартості, яка проявляється в тому числі в наших плейлистах, в тому, що всі ми слухаємо. Сподіваюся, після перегляду ми більше не будемо дозволяти собі слухати музику країни-агресора", — подякувала команді та всім учасникам на прем’єрному передпоказі фільму "Русифікація в стилі поп" продюсерка фільму Катерина Феленюк.

Дивіться прем’єру проєкту "Русифікація в стилі поп" 31 березня о 14:00 на телеканалі Суспільне Культура та о 15:00 на ютуб-каналі Суспільне Культура.

Автор, сценарист і ведучий проєкту — Альберт Цукренко, режисер — Олексій Мулявін. У фільмі спікерами стали: Віталій Козловський, Коля Сєрга, Олександр Положинський, Саша Буль, Марія Туча, Олександр Варениця, Євген Рибчинський, Ігор Кондратюк, Віктор Придувалов, Віталій Бардецький, Віталій Портников, Сергій Притула, Тетяна Микитенко, Яніна Соколова, Інна Совсун та Володимир В’ятрович.

Всі гості того вечора, серед яких були присутні журналісти, спеціалісти зі сфери кіно, а також колеги та друзі авторів проєктів Суспільного залишилися задоволені теплою дружньою атмосферою.

--
Суспільне Мовлення
— незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс "Бробакс", навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.


Источник: UA:Перший


Комментариев: 0      Версия для печати  версия для печати


Другие новости раздела:

Моя історія: актор-військовослужбовець Володимир Ращук поділиться секретами серіалу Прикордонники"Моя історія": актор-військовослужбовець Володимир Ращук поділиться секретами серіалу "Прикордонники" // 22.11

Стартувала "Школа відповідального блогерства" для молодих лідерів думок від "Детектор Медіа" та ГО UMIND // 22.11
Айфон в Украине: где купить гаджет мечты // 22.11
"Якщо немає якісного фільму, ми повинні його зробити": Олександр Зінченко про новий проєкт Суспільного // 21.11
"Конотопська відьма" потрапила в тренди на Київстар ТБ серед фільмів за покупкою // 21.11




комментарии к новости     всего комментариев: 0
Table 'vsetv.articles_interactive' doesn't exist
Ваше мнение о новости :
Ваш ник: В ваш ник будут добавлены слова "гость сайта"
Текст Вашего сообщения должен содержать не менее 20 букв. Разрешено использовать не более 50% латинских букв.
Запрещено добавление рекламных сообщений, сообщений, которые не имеют информационной нагрузки и не касаются темы.
Все правила
Я соглашаюсь с правилами добавления сообщений.

 
Последние новости:

"Моя історія": актор-військовослужбовець Володимир Ращук поділиться секретами серіалу "Прикордонники" // Украина

Стартувала "Школа відповідального блогерства" для молодих лідерів думок від "Детектор Медіа" та ГО UMIND // Украина

Айфон в Украине: где купить гаджет мечты // Украина

"Якщо немає якісного фільму, ми повинні його зробити": Олександр Зінченко про новий проєкт Суспільного // Украина

"Конотопська відьма" потрапила в тренди на Київстар ТБ серед фільмів за покупкою // Украина

все новости









главная страница | телепрограмма: вся, фильмы, сериалы, спорт, для детей, инфо | телеканалы, новости тв, киноэнциклопедия, энциклопедия сериалов
© 2001-2024 Телевизионный портал ВсёТВ

Сервис EPG для ТВ-провайдеров  |  Телекомпаниям  |  Реклама на сайте

Обратная связь  |  Вакансии
Администрация сайта не несет ответственности за изменения в программе телеканалов и за содержание рекламных баннеров и объявлений. Частичное или полное использование информации, размещенной на сайте www.vsetv.com, для коммерческих целей или для общественного пользования в каком бы то ни было виде без письменного разрешения администрации запрещено.