На сайте проводятся технические работы. Комментарии к фильмам/сериалам/передачам/новостям временно не работают. Приносим извинения за доставленные неудобства.
Телевизионный портал ВсёТВ
 
  Регистрация    Забыли пароль?
Я ищу передачу:
Телепрограмма
 Понедельник, 25 ноября
18192021222324 
пнвтсрчтптсбвс 
2526272829301 

на весь день
 Время:  19:46
   



Каналы: украинский базовый
   
   составить свой набор
 

новости телевидения


"Голодомор. Літописці": Суспільне презентувало документальний цикл до 90-х роковин Голодомору

24.11.2023

Голодомор. Літописці: Суспільне презентувало документальний цикл до 90-х роковин Голодомору

До 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років Суспільне Мовлення представило першу серію — "Столиця відчаю" — документального циклу "Голодомор. Літописці". Проєкт створений за сценарієм Олександра Зінченка на замовлення Суспільного компанією Fresh Production Group. Презентацію в Українському домі відвідали відомі громадські й культурні діячі, журналісти, політичні експерти, представники посольств європейських держав, міжнародні донори, українські дипломати, народні депутати України різних фракцій та два президенти України - Віктор Ющенко та Петро Порошенко.

"Голодомор. Літописці" — перша документальна спроба розказати все, що важливо знати про Голодомор. Літопис найжахливіших подій в історії України — голоду, який був штучно створений комуністичним режимом СРСР, щоб знищити український народ.

"Фільм про Голодомор 32-33 років минулого століття — це найменше, чим ми можемо віддати шану мільйонам загиблих від голоду, який організувала Москва. Та сама Москва, яка зараз веде проти нас війну. І вела її століттями. Автор сценарію Олександр Зінченко в першому епізоді "Голодомор. Літописці" майстерно провів паралелі з сучасністю. Тоді голоду можна було б уникнути, якби захід не загравав зі Сталіним. І зараз війни можна було б уникнути, якби Захід не загравав із Путіним. Дякую всій команді творців фільму і Суспільному за цей важливий доробок", — зазначила голова наглядової ради Суспільного Мовлення Світлана Остапа.

На початку зустрічі виступив Академічний хор Українського Радіо під керівництвом Юлії Ткач та відбувся перформанс за участі студії танцю Марії Юбкіної.

Дмитро Хоркін, член правління Суспільного, відповідальний за платформу радіо, телебачення та цифрові платформи, який вів презентацію, зазначив:

"На початку XX століття Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Найбільш трагічним з них виявився голод 1932-1933 років, що організувала радянська влада".

Голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький наголосив на соціальній значущості теми Голодомору, і чому вона важлива для Суспільного.

"Україна вже тривалий час працює над визнанням у світі Голодомору геноцидом українців. На сьогодні вже понад 30 країн визнали Голодомор геноцидом українського народу. Це дає нам всім надію на відновлення історичної справедливості. Наше завдання як суспільного мовника говорити відверто і голосно про болючі теми. Цей проєкт складний і важливий. Дякую партнерам з Європейського Союзу, завдяки яким він став можливим", — сказав Микола Чернотицький.

Творча команда Суспільного та Fresh Production Group розповіли про роботу над документальним циклом.

Сценарист проєкту й автор проєктів Суспільного Олександр Зінченко поділився, що підштовхнуло його взятися за таку важку і важливу тему.

"У циклі “Голодомор. Літописці” ми з колегами-істориками шукали відповідь на питання — навіщо? У кожного своя відповідь. Мені здається, ми знайшли ту формулу геноциду, якою оперував Кремль тоді. Неможливо пояснити масштаби тієї катастрофи лише людожерськими намірами Сталіна. Байдужість світу — це той складник формули геноциду, про який ми оповідаємо в першому епізоді. Чому світ мовчав? Чому допустив, щоб комуністичний режим виморив голодом мільйони людей у центрі Європи. Колаборанти комуністичного режиму — про цю складову формули йдеться в другому епізоді. Без ключового елемента цієї формули геноциду, без геноцидних намірів Сталіна ані зусилля колаборантів, ані байдужість світу не мали б жодного значення, але разом вони творили оцю жахливу смертоносну синергію", — зазначив Олександр Зінченко.

"Шукаючи відповіді на питання про минуле, ми знаходили відповіді, чому так сталося знову. Сьогодні ми знаємо ці відповіді. Хочу вірити, що мільйони українців також сьогодні вже знайшли відповіді та усвідомили, чому так сталося, навіщо Кремль це зробив. А значить, вивчив уроки минулого. І це означає, що пам'ять про Голодомор стала одним із ключових елементів формули української незламності сьогодні. Ось про це наше кіно", — підсумував сценарист проєкту.

Режисер фільму Роман Барабаш зазначив, що тема Голодомору є для нього особистою історією: "Мої пращури мешкали на території Слобожанщини. І коли до мого прадіда, сина місцевого поміщика, прийшли й запропонували йому вступити до новоствореного колгоспу, він зрозумів відразу, чим це все закінчиться. Він віддав все: майно, землю, збіжжя, худобу, і пішов працювати лісником до лісу, забравши з собою родину. Саме завдяки цьому, що вони харчувалися тим, що збирали і могли вполювати, вони вижили в період Голодомору".

Третій президент України Віктор Ющенко, нагадав, що саме він був ініціатором вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні на державному рівні та автором книги "Недержавні таємниці" про Голодомор-геноцид.

"Дискусія існує про різні нюанси цієї великої теми Голодоморів в Україні: я переконаний, що загубити у 1920-21 році 3,5 мільйона — це геноцид; переконаний, що загубити 1,5 мільйона в 1946 році — це геноцид. Я переконаний, що загубити у Батурині 16 тисяч — це геноцид. Не говорячи про те, що як 17 років назад українські політики прийшли до кваліфікації, що голод 1932-33 років — це геноцид, і в нього є злочинці, які повинні піддаватися не просто людському осуду, а елементарному суду, суду національному, і, дасть Бог, ми доживемо до суду міжнародного", — зазначив Віктор Ющенко.

По закінченню перегляду стрічки подяку за порушення цієї надважливої теми висловив Суспільному пʼятий Президент України Петро Порошенко. Він також провів історичні паралелі між ненавистю Кремля до всього українського як тоді, так і зараз.

"Хочу почати зі слів величезної вдячності за ту неймовірну роботу, яка була зроблена всією творчою командою Суспільного. Хотів би більше зупинитися на зв'язку Голодомору з сучасністю, — чому цей фільм був потрібен саме зараз? — сказав Петро Порошенко. — Це не питання 1933 року, чи питання 2014-го, чи питання 2022-го, — це питання сторіччя. Вони нас сприймали як загрозу, ми потихеньку вчили ці уроки. І 1933 рік став можливим лише тому, що Україна не змогла себе захистити, не змогла в 1918-му, 1922-му і в 1933-му. Ми добре вивчили ці уроки, і з 2014 року ми нарощували українську армію для того, щоб вона могла нас захистити".

Дивіться документальний цикл "Голодомор. Літописці" на платформах Суспільного:

22- 25 листопада о 21:00 — на телеканалі Суспільне Культура;

25 листопада 11:10–12:50 — 1-2 серія; 22:00–23:40 — 3-4 серія — на місцевих каналах Суспільного;

25 листопада — 1-2 серія на ютуб-каналі Першого;

26 листопада — 3-4 серія на ютуб-каналі Першого.

--
Суспільне Мовлення
— незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс "Бробакс", навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.


Источник: UA:Перший


Комментариев: 0      Версия для печати  версия для печати


Другие новости раздела:

Моя історія: актор-військовослужбовець Володимир Ращук поділиться секретами серіалу Прикордонники"Моя історія": актор-військовослужбовець Володимир Ращук поділиться секретами серіалу "Прикордонники" // 22.11

Стартувала "Школа відповідального блогерства" для молодих лідерів думок від "Детектор Медіа" та ГО UMIND // 22.11
Айфон в Украине: где купить гаджет мечты // 22.11
"Якщо немає якісного фільму, ми повинні його зробити": Олександр Зінченко про новий проєкт Суспільного // 21.11
"Конотопська відьма" потрапила в тренди на Київстар ТБ серед фільмів за покупкою // 21.11




комментарии к новости     всего комментариев: 0
Table 'vsetv.articles_interactive' doesn't exist
Ваше мнение о новости :
Ваш ник: В ваш ник будут добавлены слова "гость сайта"
Текст Вашего сообщения должен содержать не менее 20 букв. Разрешено использовать не более 50% латинских букв.
Запрещено добавление рекламных сообщений, сообщений, которые не имеют информационной нагрузки и не касаются темы.
Все правила
Я соглашаюсь с правилами добавления сообщений.

 
Последние новости:

"Моя історія": актор-військовослужбовець Володимир Ращук поділиться секретами серіалу "Прикордонники" // Украина

Стартувала "Школа відповідального блогерства" для молодих лідерів думок від "Детектор Медіа" та ГО UMIND // Украина

Айфон в Украине: где купить гаджет мечты // Украина

"Якщо немає якісного фільму, ми повинні його зробити": Олександр Зінченко про новий проєкт Суспільного // Украина

"Конотопська відьма" потрапила в тренди на Київстар ТБ серед фільмів за покупкою // Украина

все новости









главная страница | телепрограмма: вся, фильмы, сериалы, спорт, для детей, инфо | телеканалы, новости тв, киноэнциклопедия, энциклопедия сериалов
© 2001-2024 Телевизионный портал ВсёТВ

Сервис EPG для ТВ-провайдеров  |  Телекомпаниям  |  Реклама на сайте

Обратная связь  |  Вакансии
Администрация сайта не несет ответственности за изменения в программе телеканалов и за содержание рекламных баннеров и объявлений. Частичное или полное использование информации, размещенной на сайте www.vsetv.com, для коммерческих целей или для общественного пользования в каком бы то ни было виде без письменного разрешения администрации запрещено.