На сайте проводятся технические работы. Комментарии к фильмам/сериалам/передачам/новостям временно не работают. Приносим извинения за доставленные неудобства.
Телевизионный портал ВсёТВ
 
  Регистрация    Забыли пароль?
Я ищу передачу:
Телепрограмма
 Понедельник, 25 ноября
18192021222324 
пнвтсрчтптсбвс 
2526272829301 

на весь день
 Время:  03:31
   



Каналы: украинский базовый
   
   составить свой набор
 

новости телевидения


"Про людей і для людей" — автори "Першого шоу" про концепцію проєкту

07.06.2023

Про людей і для людей — автори Першого шоу про концепцію проєкту

У понеділок, 5 червня, на телеканалі Суспільне Культура стартувало "Перше шоу" — новий ранковий проєкт власного виробництва Суспільного Мовлення.

"Перше шоу" виходить щобудня з 7:00 до 9:00. Ведуть телешоу дві пари ведучих. Цього тижня для глядачів працюють Олександр Димов та Марина Клим, а наступного — Роман Коляда та Яніна Андрєєва.

Про те, чим "Перше шоу" відрізняється від інших ранкових проєктів, про що говоритимуть з глядачем та як для шоу обирали ведучих, розповіли продюсер проєкту Максим Кошелєв та шеф-редактор Влад Зінкевич.

Розкажіть про концепцію "Першого шоу". Про що і для кого воно?

Максим Кошелєв: Зараз на телебаченні дуже багато контенту про війну та її наслідки, і це логічно. Але разом з тим люди потребують якихось позитивних людських історій. Навіть якщо ці історії спричинені війною та відбуваються на її фоні, важливо показувати людям, як ми навчилися в цих умовах жити, як ми вміємо справлятися зі складнощами й при цьому розвиватися.

Також ми хочемо бути максимально корисними. Тому в рубриках шоу буде багато прикладного — як оформити виплати чи пільги, як на чомусь зекономити, як організувати свою безпеку — від фізичної до фінансової.

На відміну від інших ранкових проєктів, ми не позиціонуємо "Перше шоу" як зіркове. Звичайно, до студії приходитимуть і зірки, але в ньому не буде нічого відірваного від реального життя українців. Ми робимо цікаве і корисне шоу для максимально широкої аудиторії.

Влад Зінкевич: Так, "Перше шоу" — це про людей і для людей. З початку повномасштабної війни ми всі обнулилися і стали однаково колективно травмованими. Коли людина по кілька разів на день отримує сповіщення про повітряну тривогу, коли вона постійно чує про вибухи в різних куточках країни, читає новини про руйнування і втрати, це, звичайно, додає злості та мотивації здолати ворога, але не додає жодної терапії, яка теж потрібна для наближення перемоги. "Перше шоу" — це саме той проєкт, який має підтримати людей у цей складний час. Це про життя, яке триває навіть під час війни. Про те, що не потрібно забувати свої щоденні звички та ритуали — улюблену грядку, улюблену квітку. А ми, в свою чергу, підкажемо, як її краще посадити чи доглядати. У нас будуть поради психолога та сімейного лікаря. І, звісно, гумор, який теж можливий під час війни.

"Перше шоу" — це той проєкт, який буде підтримувати нас на шляху до Перемоги.

Якою є роль ведучих у цьому проєкті? Як ви їх обирали і які вимоги висували перед ними?

Максим Кошелєв: Роль ведучих в цьому проєкті фундаментальна. Це ранковий формат, ведучі тут — головне. Якщо, скажімо, для новин передусім важливий фактаж, то для нас головне настрій.

Тому ми провели кілька десятків співбесід і проб. Для нас було важливо, щоб ведучі були близькі нашій аудиторії.

Влад Зінкевич: Наші ведучі доволі відомі, кожен з них сформована особистість із великим досвідом роботи і популярністю. Але ми обирали людей, які матимуть спільний досвід з глядачем. Марина Клим, приміром, родом з Луганська, їй двічі довелося разом з дитиною тікати від війни. У Олександра Димова в Запоріжжі лишається мама, а після початку повномасштабного вторгнення він покинув діджейство і пішов працювати на одне з відділень пошти. У Романа Коляди син захищає Україну, а сам він, окрім роботи на радіо і музичної діяльності, активно волонтерить. Яніна Андрєєва після початку повномасштабного вторгнення змушена була емігрувати і пройти нелегкий шлях в чужій країні.

У кожного з них такий самий побут і такі самі проблеми, як і у всіх українців. Вони будуть особисто на собі випробовувати все те, про що говоритимуть експерти в студії. Тобто якщо офтальмолог в ефірі скаже, що всім треба час від часу перевіряти зір, то він обов’язково перевірить зір і нашим ведучим, а якщо лікар показуватиме вправи для здоров’я спини й правильної постави, то їх також спочатку випробують на собі наші ведучі.

Максим Кошелєв: Тому також важливо, щоб ведучі були близькі одне одному, щоб між ними була довіра. Наші ведучі — як куми. Не в негативному значенні якогось кумівства, яке дає певні преференції, а в позитивному, традиційному значенні цього слова. Адже куми — це родичі, яких ми змогли самі обрати. Не просто друзі, а близькі люди, які знайомі родинами, які можуть трошки попліткувати, які знають, що порадити і як розрадити.

Влад Зінкевич: тому було дуже важливо, щоб між ведучими виникла ця синергія. Тут слід зауважити, що всі наші кастинги і тракти припали на період обстрілів і блекаутів у Києві, коли були постійні відключення електроенергії і часто зникав мобільний зв'язок. Коли ми нарешті сформували ще одну пару ведучих - Романа та Яніну, то ніяк не могли їх одне з одним познайомити. Цей момент просто технічно і фізично постійно якось унеможливлювався. Зрештою ми запросили Романа Коляду на Хрещатик — а це тоді було єдине місце зі світлом, — щоб організувати для них з Яніною Андрєєвою онлайн-зустріч. Для Максима як продюсера і для мене як шеф-редактора була вкрай важлива їхня реакція одне на одного. Бо ми ж розуміємо, що цим людям доведеться кожен ранок проводити разом. І якщо вони не зійдуться характерами, або навіть перше знайомство вийде невдалим, то кілька тижнів нашої роботи просто піде на смітник.

І от ми сидимо втрьох з Максимом і Романом, підключається Яніна, але ми не бачимо її обличчя, лише чуємо голос, бо в неї немає світла. Я собі думаю: "Ну, трохи не так, як планувалося, але початок інтригуючий". А тоді Яніна запалює свічку, трохи підсвічує обличчя і разом з тим ледь не спалює собі волосся. Отак відбувається знайомство. Тож реалії війни диктують свої умови, і багато що вийшло не зовсім так, як планувалося від початку, але зрештою "Перше шоу" в ефірі.

Розкажіть трохи про контент шоу. Які рубрики воно має, кого запрошуватимуть у гості?

Влад Зінкевич: Кожного дня тижня о 7:30 у програмі виходитимуть постійні рубрики. Щопонеділка — поради психологині Марини Діденко. Оскільки одне з головних завдань нашого шоу — підтримка нашої аудиторії, ми дуже серйозно поставилися до цієї рубрики. Ще під час трактів ми сформували декілька фокус-груп і попросили їхніх учасників поділитися своїми переживаннями, хвилюваннями й психологічними проблемами, які виникають останнім часом. Вже на основі цих даних формували теми понеділкової рубрики. Тобто психологиня буде розглядати конкретні життєві ситуації, які виникають у наших глядачів, і давати свої поради щодо цих ситуацій. Окрім того, глядачі зможуть писати нам про свої складні ситуації й питання — і Марина буде розглядати їх у наступних випусках.

Щовівторка в "Першому шоу" — експрес-уроки української від учительки та переможниці конкурсу Global Teachers' Prize Лідії Поворознюк.

Для себе ми називаємо цю рубрику "Легка українізація". Адже говорити українською сьогодні модно. І, зрештою, це формує нас як націю. Ми хочемо допомогти тим, хто не перейшов на українську раніше, а вирішив зробити це зараз, та максимально спростити для них цей процес. Тим паче, що мова живе, розвивається, з’являється багато нових слів, і молодь вже спілкується цими словами. До речі, Лідія — харків’янка. Коли почалися масовані обстріли Харкова, вона змушена була переїхати до Києва, і ми познайомилися вже тут. Дуже шкода, що це відбулося за таких обставин, але для "Першого шоу" — це велика знахідка.

Щосереди будуть поради від сімейного лікаря Дениса Савощенка, в яких він, зокрема, спростовуватиме міфи народної медицини, а щочетверга — уроки самооборони від відомих спортсменів та інструкторів. Щоп’ятниці в ефірі, мабуть, одна з улюблених рубрик — про те, як наводити лад у домі. Ми спочатку досить скептично поставилися до цієї ідеї, і навіть трохи сперечалися всередині редакції, типу "ну які можуть бути експертні поради про те, як правильно розставити пляшечки у ванній чи взуття в коридорі?". Але потім спробували всі ці поради й прийоми на собі і здивувалися, як круто воно насправді працює. Тобто це щось, з одного боку, очевидне, а з іншого — реально перевертає свідомість і дуже спрощує життя. Тож впевнений, що наші глядачі полюблять цю рубрику.

Максим Кошелєв: Окрім того, кожна п’ятниця у нас музичний день. Ми поки не будемо розкривати всі карти і розповідати, хто буде у студії вже в цю п’ятницю, але кожного тижня до нас приходитимуть українські виконавці зі своїми новими піснями та вже відомими хітами.

Влад Зінкевич: І ще кожного дня о 8:30 виходитиме рубрика "Країна Героїв". Це історії людей, які наближають нашу Перемогу на фронті і в тилу. Йдеться не тільки про військових, а й про вчителів, лікарів, рятувальників, енергетиків, пожежників, комунальників, залізничників, волонтерів. Ми вже зібрали кілька десятків таких історій, які вразили нас особисто, і про які ми хочемо розповісти. Бо країна має знати своїх героїв. Зазвичай, вони не вважають себе героями, але саме на цих людях тримається країна. І кожна з цих історій показує, які українці сильні. Тому про них ми розповідатимемо щодня, і проситимемо глядачів теж включатися до цієї роботи — надсилати нам інформацію про відомих їм героїв, щоб ми могли розповісти про них усій країні.

--
Суспільне Мовлення
— найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.


Комментариев: 0      Версия для печати  версия для печати


Другие новости раздела:

Моя історія: актор-військовослужбовець Володимир Ращук поділиться секретами серіалу Прикордонники"Моя історія": актор-військовослужбовець Володимир Ращук поділиться секретами серіалу "Прикордонники" // 22.11

Стартувала "Школа відповідального блогерства" для молодих лідерів думок від "Детектор Медіа" та ГО UMIND // 22.11
Айфон в Украине: где купить гаджет мечты // 22.11
"Якщо немає якісного фільму, ми повинні його зробити": Олександр Зінченко про новий проєкт Суспільного // 21.11
"Конотопська відьма" потрапила в тренди на Київстар ТБ серед фільмів за покупкою // 21.11




комментарии к новости     всего комментариев: 0
Table 'vsetv.articles_interactive' doesn't exist
Ваше мнение о новости :
Ваш ник: В ваш ник будут добавлены слова "гость сайта"
Текст Вашего сообщения должен содержать не менее 20 букв. Разрешено использовать не более 50% латинских букв.
Запрещено добавление рекламных сообщений, сообщений, которые не имеют информационной нагрузки и не касаются темы.
Все правила
Я соглашаюсь с правилами добавления сообщений.

 
Последние новости:

"Моя історія": актор-військовослужбовець Володимир Ращук поділиться секретами серіалу "Прикордонники" // Украина

Стартувала "Школа відповідального блогерства" для молодих лідерів думок від "Детектор Медіа" та ГО UMIND // Украина

Айфон в Украине: где купить гаджет мечты // Украина

"Якщо немає якісного фільму, ми повинні його зробити": Олександр Зінченко про новий проєкт Суспільного // Украина

"Конотопська відьма" потрапила в тренди на Київстар ТБ серед фільмів за покупкою // Украина

все новости









главная страница | телепрограмма: вся, фильмы, сериалы, спорт, для детей, инфо | телеканалы, новости тв, киноэнциклопедия, энциклопедия сериалов
© 2001-2024 Телевизионный портал ВсёТВ

Сервис EPG для ТВ-провайдеров  |  Телекомпаниям  |  Реклама на сайте

Обратная связь  |  Вакансии
Администрация сайта не несет ответственности за изменения в программе телеканалов и за содержание рекламных баннеров и объявлений. Частичное или полное использование информации, размещенной на сайте www.vsetv.com, для коммерческих целей или для общественного пользования в каком бы то ни было виде без письменного разрешения администрации запрещено.