14 лютого в межах European Film Market (EFM) – одного з головних місць зустрічі міжнародної кіно- та медіаіндустрії, відбудеться лінійка заходів, спрямована на демонстрацію креативності та стійкості українського аудіовізуального бізнесу, зокрема його здатності працювати, адаптуватися до умов війни та залишатися активним на міжнародній арені. Подія також має на меті пошук нових міжнародних партнерів та розвиток міжнародної співпраці.
Захід організований у партнерстві Українського інституту, Представництва Українського інституту в Німеччині, Українського кінофестивалю в Берліні, компанії Media Resources Management та за підтримки Посольства України в Німеччині.
Програма "Україна на екрані. Соціальний вплив кіно" розпочнеться о 17:30 із презентації стану української кіноіндустрії та пітчингу українських кінопроєктів – "Історії, що мають значення". Захід стане майданчиком для відкриття нових імен в українському кінематографі. Серед відібраних робіт – проєкти, що досліджують питання культурної ідентичності, історичної відповідальності та впливу політичних рішень у часи криз, а також вплив війни на людей і природу та інші значущі суспільні питання.
У межах секції автори цих проєктів матимуть змогу презентувати свої ідеї представникам міжнародної кіноіндустрії: фондам, членам відбіркових комісій фестивалів, потенційним кінопродюсерам та сейлз-агентам.
Зокрема, під час секції буде презентовано українські документальні та ігрові повнометражні фільми, що мають потенціал міжнародної дистрибуції, участі в кінофестивалях і знаходяться на етапі розробки чи виробництва:
My Dear Théo, реж. Аліса Коваленко, прод. Катажина Кучинська, Олександра Кравченко
Serge Lifar: Artist’s Case, авторка проєкту Анна Лодигіна, реж. Марія Головацька, прод. Сергій Недзельський, Віталій Шереметьєв, Катерина Скринська та Маріанна Новікова
State, реж. Нікон Романченко, прод. Юлія Сінькевич
The Ferryman, реж. Павло Дорогой, прод. Ольга Симоненко, Аніта Норфолк
The Game of Women at War, реж., прод. Злата Вересняк, Яніна Кучер
In Vacuo, реж. Ліза Сміт, прод. Євгеній Рачковський
Модерувати пітчинг буде Марія Зорик, комунікаційна менеджерка Українського Інституту в Німеччині та Українського кінофестивалю у Берліні.
О 18:40 відбудеться панельна дискусія "Сила кінематографу: потенціал соціального впливу" за участі провідних українських та міжнародних експертів:
Ольга Брегман, 2Brave Production, продюсерка фільму "Стріка часу" (Berlinale Сompetition 2025)
Олексій Радинський, режисер фільму "Спеціальна операція" (Berlinale Forum Expanded 2025)
Стен Салувір (Sten Saluveer), керівник Талліннського цифрового саміту, голова програми Каннського кіноринку Cannes Next
Міріам Карбе (Miriam Carbe), випускова редакторка, ZDF/Arte
Модераторка: Бріджид О'Шіа (Brigid O'Shea), керівниця Європейської асоціації документального кіно
Експерти говоритимуть про те, як кіно може відповідати на нагальні соціальні виклики, зокрема в умовах війни; про роль сторітелінгу в складні часи; потенціал кіно для підвищення обізнаності, спонукання до дії та зміцнення солідарності через кордони, а також про значущості промокампаній та кампаній соціального впливу; можливості для копродукції та міжнародної співпраці.
Для додаткової інформації щодо акредитації преси звертайтеся до Марії Зорик: mariya.zoryk@ui.org.ua
-- Українську аудіовізуальну індустрію буде представлено на одному з трьох найважливіших майданчиків для міжнародної кіно- та медіаіндустрії – Європейський кіноринок (European Film Market) Берлінського міжнародного кінофестивалю є однією з ключових подій для професіоналів кіногалузі. Щорічно EFM збирає близько 10 000 учасників з усього світу. Цього року EFM відбудеться з 13 по 19 лютого.
Організатори "Україна на екрані. Соціальний вплив кіно":
Український інститут – державна установа, що працює у сфері культурної дипломатії. Діяльність установи спрямована на покращення розуміння і сприйняття України у світі та розвиток її культурних зв’язків з іншими країнами. Заснований Урядом України, Інститут належить до сфери управління Міністерства закордонних справ. films@ui.org.ua
Представництво Українського інституту в Німеччині, відкритий у березні 2023 року, є представництвом Українського інституту, заснованого у 2018 році, який презентує українську культуру у світі. Як установа, що працює при Міністерстві закордонних справ України, він ініціює та реалізує проєкти у сфері культурної дипломатії. Інститут сприяє співпраці з німецькими культурними установами, зміцнює культурні зв’язки та розвиває нові формати обміну.
Український кінофестиваль у Берліні, заснований незалежною аудіовізуальною ініціативою Plivka e.V у 2020 році, популяризує українське кіно по всій Німеччині. Його мета – представити сучасний кіноландшафт України та залучити глядачів до дискусій. Провівши п’ять успішних фестивальних випусків, кінопрограму "Ukraine Known Unknown", а також численні покази актуальних українських фільмів і різноманітні супутні події, UFFB утвердився як важлива платформа незалежного українського кіно в Німеччині. Фестиваль проходить щорічно наприкінці жовтня. У програмі – конкурс короткометражних фільмів, ігрове та документальне кіно, ретроспективні покази, а також панельні дискусії та Q&A-сесії з режисерами та експертами.
Media Resources Management (MRM) – перша медіаконсалтингова компанія в Україні, яка пропонує комплексні послуги в галузі кіно, телебачення та креативних індустрій з 2005 року. MRM, що входить до групи FILM.UA, розвиває здорову екосистему AV в Україні, надаючи аналітику ринку та слугує майданчиком платформи для налагодження міжнародної співпраці. MRM працює з провідними представниками медіаінудстрії як на місцевому, так і на глобальному рівнях, сприяючи довгостроковому партнерству зі ЗМІ, установами та організаціями по всьому світу. info@mrm.ua
|