17 жовтня о 20:00 на телеканалі Суспільне Культура та на ютуб-каналі Суспільне Культура відбудеться пряма трансляція церемонії нагородження лауреатів сьомої Національної премії кінокритиків "Кіноколо". Телеканал Суспільне Культура є виробником телеверсії церемонії. Також цього року Суспільне Культура є генеральним медіапартнером події.
"Вже третій рік поспіль Суспільне Культура стає тим майданчиком, на якому оголошують лауреатів премії “Кіноколо”, і наші глядачі першими дізнаються імена переможців. Для нас дуже цінна ця співпраця, і важливо, що Суспільне є транслятором вагомих культурних подій, зокрема у світі кіно. Щороку разом із режисерсько-операторською групою проєкту ми намагаємося покращити якість трансляції, шукаючи нові візуальні рішення та додаючи певні “студійні родзинки”, щоб і глядачі, і гості церемонії отримували насолоду та позитивні емоції", — зазначає продюсерка телеканалу Суспільне Культура Юлія Ісакова.
Церемонія нагородження "Кіноколо" традиційно проходить у день відкриття фестивалю "Київський тиждень критики". Ведучою цьогорічного заходу стане Людмила Чиркова, членкиня Спілки кінокритиків України та ведуча інформаційно-аналітичного проєкту "Культура на часі" на Суспільне Культура, а також авторка проєкту "Люди кіно".
"Нагода вже втретє вести премію “Кіноколо” — органічне продовження моєї роботи з українським кіно, тим більше ця премія дає змогу оцінити загальний стан української кінематографії. Пригадую, як у 2022 році ми в кіноспільноті хвилювалися, що кіно “скоро закінчиться”, бо фільми, які були запущені у виробництво до вторгнення, поступово завершать і випустять, а виробництва нових — немає. Але перелік номінантів цього року свідчить, що кінематографісти все ж знаходять шляхи продовжувати працювати. З нетерпінням чекаю на нашу зустріч в етері 17 жовтня, адже ми з командою та оргкомітетом премії підготували для глядачів цікавинки і запросили спеціальних гостей", — розповідає Людмила Чиркова.
Лідером за кількістю номінацій стала стрічка Жанни Озірної "Медовий місяць", представлена в п’яти категоріях. Також значну кількість номінацій отримали фільми "Редакція" Романа Бондарчука, "Сірі бджоли" Дмитра Мойсеєва, а також "Уроки толерантності" Аркадія Непиталюка. Окремо відзначено акторів з екранізації роману Андрія Куркова, які змагатимуться за звання найкращого виконавця чоловічої ролі.
Цього року нагороди вручатимуть у 11 номінаціях — вперше номінацію за документальне кіно було розділено для повних та коротких метрів.
Список номінантів на Національну премію кінокритиків "Кіноколо":
Найкращий повнометражний ігровий фільм
"Медовий місяць", режисерка Жанна Озірна, продюсер Дмитро Суханов;
"Редакція", режисер Роман Бондарчук, продюсерки Дарʼя Бассель, Дарʼя Аверченко;
"Сірі бджоли", режисер Дмитро Мойсеєв, продюсерка Іванна Дядюра;
"Уроки толерантності", режисер Аркадій Непиталюк, продюсер Сергій Лавренюк.
Найкраща режисура
Роман Бондарчук ("Редакція");
Сергій Маслобойщиков ("Яса");
Дмитро Мойсеєв ("Сірі бджоли");
Марія Стоянова ("Фрагменти льоду").
Найкращий актор
Віктор Жданов ("Сірі бджоли");
Роман Луцький ("Медовий місяць");
Володимир Ямненко ("Сірі бджоли");
Олександр Ярема ("Уроки толерантності").
Найкраща акторка
Ірина Нірша ("Медовий місяць");
Жанна Озірна ("Редакція");
Алла Сергійко ("Яса");
Олена Узлюк ("Уроки толерантності").
Найкращий сценарій фільму
Дмитро Мойсеєв ("Сірі бджоли");
Аркадій Непиталюк, Людмила Тимошенко ("Уроки толерантності");
Жанна Озірна ("Медовий місяць");
Алла Тютюнник, Роман Бондарчук, Дарʼя Аверченко ("Редакція").
Найкращий повнометражний документальний фільм
"Мирні Люди", режисерка Оксана Карпович, продюсерки Дарʼя Бассель, Джакомо Нуді, Росіо Б. Фуенте, Ольга Бесхмельниціна, Полін Тран Ван Льо, Люсі Рего;
"Реал", режисер Олег Сенцов, продюсери Олег Сенцов, Денис Іванов, Боріс Матіч, Лана Матіч, Майк Дауні;
"Сентиментальна подорож до планети Параджанова", режисер Тарас Томенко, продюсери Пилип Іллєнко, Андрій Ризванюк, Лук'ян Галкін, Альона Голякова;
"Фрагменти льоду", режисерка Марія Стоянова, продюсери Аліна Горлова, Максим Наконечний.
Найкращий короткометражний документальний фільм
"Вибухи біля музею", режисери Роман Хімей, Ярема Малащук, продюсери Бйорн Гелдхоф, Андрій Литвиненко;
"Войси з Бахмута", режисер та продюсер Ігор Бабаєв;
"Під знаком якоря", режисер Тарас Співак, продюсери Люба Кнорозок, Тарас Співак;
"Там, де закінчується Росія", режисер Олексій Радинський, продюсерка Люба Кнорозок.
Найкращий короткометражний ігровий фільм
"Войси з Бахмута", режисер та продюсер Ігор Бабаєв;
"Додаткові сцени", режисери Роман Хімей, Ярема Малащук, продюсер Віктор Шевченко;
"Кінець історії", режисер та продюсер Станіслав Битюцький;
"Сьома Зміна", режисерка та продюсерка Наталія Ільчук;
"Увага, добрий пес!", режисерка Аделіна Борець, продюсерка Кристина Докторовіч.
Найкращий анімаційний фільм
"Міст", режисер та продюсер Микита Лиськов;
"Сага про корову-русалку", режисер та продюсер Сашко Даниленко;
"Спукі Лупс", режисер та продюсер Стас Сантімов;
"Я померла в Ірпені", режисерка Анастасія Фалілеєва, продюсери Анастасія Фалілеєва, Мартін Вандас, Юрай Красногорськи.
Відкриття року
"Медовий місяць", режисерка Жанна Озірна;
"Порцелянова війна", режисер Слава Леонтьєв, Брендан Белломо;
"Фрагменти льоду", режисерка Марія Стоянова;
"Nice Ladies", режисерка Марія Пономарьова.
За досягнення
Ольга Бірзул, книга "Твоя книга про кіно";
Антельм Відо, книга Ciné-Ukraine, histoire(s) d’indépendance / Кіно-Україна, історія(ї) незалежності;
Володимир Войтенко, відновлення друкованого часопису екранних мистецтв "КІНО-КОЛО", 2024 1 (39) – Україна в огні;
Довженко-Центр (кураторська група: Альона Пензій, Олександр Телюк, Станіслав Битюцький), виставка "Ріка кричала, вила, як поранений звір".
Національна премія кінокритиків "Кіноколо" — щорічна премія, заснована у 2018 році, що визначає досягнення українського кінематографа та діячів кіноіндустрії за останній рік від імені спільноти кінокритиків України. Переможців Премії визначає Комітет Національної премії кінокритиків. До його складу входять кінокритики та кінознавці, які є членами Спілки кінокритиків України та/або ФІПРЕССІ. Наразі комітет нараховує 61 члена і членкиню. У попередні роки найкращими фільмами ставали "Ля Палісіада" Філіпа Сотниченка, "Памфір" Дмитра Сухолиткого-Собчука, "Стоп-Земля" Катерини Горностай, "Атлантида" Валентина Васяновича, "Додому" Нарімана Алієва.
Восьмий Київський тиждень критики триватиме з 17 до 23 жовтня в кінотеатрі "Жовтень".
Київський тиждень критики — міжнародний фестиваль арткіно, який курують українські кінокритики та кінокритикині. Програма фестивалю включає кілька секцій. Цього року представлені: Спеціальні покази, Українські гала-прем'єри, Міжнародна програма, секція "Фокус: Україна-Нідерланди", Українська ретроспектива "Химерний час" та Міжнародна ретроспектива "Дивніше за рай".
-- Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс "Бробакс", навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
|