У вихідні, в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" в слоті мовлення телеканалу "Інтер" вийшло інтерв’ю з народним артистом України Володимиром Горянським. В програмі "Моя історія" актор розповів ведучій Анастасії Даугуле, як змінила повномасштабна війна репертуар театру, хто тепер став "героєм нашого часу", а також поділився порадою, що допомагає йому підтримувати емоційний та фізичний стан у важкі часи.
Артисти як психотерапевти. Володимир Горянський зізнався, що повномасштабне вторгнення вплинуло на театр – на гастролі, графіки, теми, які порушуються зі сцени. Зараз у театрі з’явилося багато комедій, тому що в такий важкий час потрібно підтримувати емоційний стан людей. "Якщо в трагічний час ще грати трагедії в театрі… Навіщо? Щоб добити людину емоційно? – дивується він. – Комедія в цьому плані більш доступна, вона одразу вмикає позитивний настрій. Вже на початку війни ми зрозуміли, що це, дійсно, потрібно, бо люди приходять на виставу, спілкуються, сміються, відволікаються від усіх проблем. На ці дві години вони забувають про все".
За словами актора, зараз театр переслідує мету – розслабити глядача, наповнити позитивною енергією: "Якоюсь мірою, ми виконуємо роль психотерапевтів. І це нам вдається. Якщо взяти, наприклад, Київ. Тут уже за місяць нема квитків у театри. Майже в усіх театрах повно глядача".
Новий "Герой нашого часу". На думку народного артиста України, війна змінила не тільки театральний репертуар. Зараз на наших очах змінюється головний "герой нашого часу". Митці України мають дати гідну відповідь на виклик буремного сьогодення. "Герой нашого часу" – його будуть шукати, його будуть знаходити, він буде прикладом для всіх, – вважає актор. – Думаю, що ця війна дасть нові імена. Будуть герої, іменами яких називатимуть дітей. Скоріш за все, це будуть військові. Тому що ми з вами тут сидимо, розмовляємо і говоримо завдяки Збройним силам України. Ми можемо їх підтримувати, підсилювати. Все, що ми робимо в тилу – для того, щоб перемогти і дати силу, наснагу, енергію тим людям, які зараз на передовій".
Інформаційний детокс. Особистим рецептом збереження психоемоційного стану під час повномасштабного вторгнення Володимир Горянський вважає інформаційний детокс: "На початку війни я дивився багато новин із тік-тока, фейсбука, слухав різних "експертів", – згадує він. – Поки не зрозумів, що там дуже багато інформації, яка взагалі не відповідає дійсності. Я закрив все це, тому, що можна довести себе непотрібною інформацією до якогось абсурду і депресії. Це перше, що треба зробити. А далі – є спілкування з друзями, є природа, є позитивне коло. Треба вірити, що завтра обов'язково буде краще, ніж сьогодні. І я в цьому впевнений".
Багатство України – люди. Володимир вірить у перемогу і в її квітуче майбутнє після війни. А головним багатством України вважає її генофонд. "Наша держава сильна людьми – це такий діамант в сучасному світі, – говорить він. – Після того, що ми пережили, у нас не може бути іншого шляху, як процвітання, як бути прикладом усім іншим державам, як боротися за свою свободу, як цінувати цю свободу і як любити життя. Може це звучить високопарно, але в мене внутрішнє відчуття, що так і буде. Ну, не може бути інакше. Незважаючи ні на що, віримо в перемогу і все буде гаразд".
Зараз актор знімається в серіалі "Дрон". Новий багатосерійний детектив спільного виробництва каналу НТН та компанії "Київтелефільм" – це сучасний погляд на роботу команди поліцейських, яка розкриває складні злочини та розплутує кримінальні справи в наш непростий час. Володимир Горянський грає одну з ключових ролей – полковника поліції, начальника РВВС. Глядачі зможуть побачити серіал "Дрон" на НТН уже у вересні.
Дивіться авторську програму "Моя історія" в ефірі телемарафону "Єдині новини" в слоті мовлення телеканалу "Інтер" що два тижні – у неділю о 21:00.
|