Проєкт "Так не буває!", який транслюється на каналі К1 щовечора о 22:00, та його ведучий Андрій Бєдняков продовжують відкривати глядачам різноманіття країн світу. Один із випусків був присвячений Еквадору. Чим приваблює, а чим шокує ця південноамериканська країна?
На Галапагосах морські котики замінили бездомних собак. На одному з Галапагоських островів - Сан-Крістобалі, у місті Пуерто-Бакерісо-Морено дійсно панують морські леви. Річ у тому, що люди влаштували місто на місці їхньої лежанки. Цих вухатих тюленів тут можна зустріти скрізь – не лише на пляжах, але й на дорогах, на клумбах, на лавочках у центрі… І тут повсюди чути шумний "гавкіт" морських левів.
В Еквадорі дерева можуть… подати в суд на людину. Ця країна вражає своєю екологічною свідомістю. Тут навіть дерева мають юридичні права. З 2008 року в Конституції Еквадору закріплені права екосистем на життя та розвиток. Тому природа тут вважається юридичним суб’єктом. І законодавство дозволяє представляти інтереси будь-якого дерева в суді.
Кулінарна екзотика Еквадору – смажений… куй. Одна з основних страв національної кухні Еквадору – куй, а точніше… смажена морська свинка. Цих тварин, які в багатьох країнах світу вважаються домашніми улюбленцями, тут розводять на спеціальних фермах із метою отримання м'яса, що вважається делікатесом. Подача куя в ресторанах та на сімейних трапезах відбувається з дотриманням певних традицій. Рецепти приготування можуть значно варіюватися в залежності від регіону. М'ясо морської свинки спочатку маринується в ароматних спеціях, а потім його можуть запікати, смажити або готувати на грилі.
Еквадорці роблять брелоки… з людських голів: В історії племен Амазонії, зокрема, племені шуар, існує традиція створення цурі (брелоків), відомих як "сушені голови". Ця практика має глибоке ритуальне коріння і здійснювалася задля отримання воєнних трофеїв та як духовний обряд. Із голови вбитого ворога виймали кістки черепа, залишали лише оболонку зі шкіри, яку потім висушували. І такими брелоками лякали ворогів та відганяли злих духів. Слід зазначити, що згадані ритуали зараз заборонені законом. Але деякі індіанці й досі тримають "сушені голови" у себе вдома. А вартість такої голови на чорному ринку – близько 30 тисяч доларів.
Ще більше унікальних фактів про культури світу – в програмі "Так не буває!". Андрій Бєдняков чекає на глядачів щовечора о 22:00 на К1!
|