У вівторок, 20 лютого, до Дня Героїв Небесної Сотні телеканал Суспільне Культура покаже низку документальних фільмів та проєктів про події Революції Гідності.
О 9:05 у програмі "Культура на часі" дивіться інтерв'ю з директором Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні Ігорем Пошивайлом. Тема розмови — формування пам'яті про Героїв Небесної Сотні, особливо серед молодшого покоління. Також у програмі розкажуть історії дієвців культури, які виходили на Майдан, відтворювали у творчості події, що тоді проживали українці. Ввечері програму можна дивитися о 22:55.
Окрім того, 21 лютого "Культура на часі" покаже сюжет про вуличну виставку бельгійського фотографа Джима Сумкея "Київ 2014. Повернення", присвячену Дню Героїв Небесної Сотні.
О 9:35 в ефірі спецпроєкт власного виробництва Суспільного "Майдан Гідності" — про визначальні для України події: Революцію на граніті 1990 року, Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-14 років. У зйомках фільму взяли участь відомі діячі культури, активісти, журналісти та політики, які пережили особисто не одну революцію на Майдані.
О 10:45 у проєкті "Ідемо в музей. Спецвипуск" ведуча Оля Носко проводить унікальну екскурсію до "Музею, Якого Не Існує". Він мав з'явитися після Революції Гідності, коли наше життя розділилось на "до" і "після". Але досі є лише розкидані по різних місцях речі, збережені ентузіастами, яким не байдуже. І мрія тих же ентузіастів — зберегти пам'ять.
Об 11:15 на телеканалі Суспільне Культура вийде проєкт "П'ять портретів Майдану" — про п’ять різних аспектів Революції Гідності через історії п’ятьох героїв: журналіста Богдана Кутєпова, художниці Лесі Хоменко, перформерки Алевтини Кахідзе, художника Максима Вегери та автора VR-реконструкції подій на Майдані Олексія Фурмана.
О 12:00 — Хвилина мовчання. День пам'яті Героїв Небесної Сотні. 10-ті роковини початку російського збройного вторгнення до України, початку російсько-української війни.
О 12:01 документальна стрічка власного виробництва "Майдан. Шість літер нашої свободи", що складається з шести глав. Кожна літера зі слова "майдан" є назвою глави, яка символізує тему, дотичну до подій Революції Гідності, спогади, якими діляться герої фільму.
Історії про маму загиблого на Майдані Романа Гурика, про координаторку "Євромайдан-SOS" Олександру Матвійчук, стрімера Майдану Андрія Дубчака, представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Рівненській області Андрія Преподобного і митця Олексія Сая.
О 14:05 в ефірі фільм "За нашу і вашу свободу" — документальна хрестоматія боротьби Литви та України проти радянсько-російської імперії. Здобуття та захист державної незалежності показано крізь зворушливі історії учасників подій, їх роздуми й висновки. Україна і Литва мають більше причин для подальшої взаємодії, ніж відомо пересічному громадянину.
О 19:50 документальний фільм "Вогнехреща" через свідчення розповідає про протистояння між протестувальниками та силовиками на вулиці Грушевського в січні 2014 року.
О 20:45 документальний фільм "Жінки Майдану (Жіночі обличчя революції)" розповідає про українських жінок на тлі драматичних подій новітньої історії України — Революції Гідності. Героїнями фільму стали: Ірина Гурик (матір Героя Небесної Сотні Романа Гурика), Шура Рязанцева (активістка "Автомайдану"), Євгенія Янченко (волонтерка-медикиня, дружина сотника 42-ї сотні "Львівська Брама" Андрія Янченка), Діана Гербе (студентка, активістка "Євромайдану", дівчина Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна), Ольга Патлатенко (матір солдата внутрішніх військ).
-- Суспільне Культура — загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, актуальні суспільно важливі теми, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.
|