На сайте проводятся технические работы. Комментарии к фильмам/сериалам/передачам/новостям временно не работают. Приносим извинения за доставленные неудобства.
Телевизионный портал ВсёТВ
 
  Регистрация    Забыли пароль?
Я ищу передачу:
Телепрограмма
 Пятница, 24 января
13141516171819 
пнвтсрчтптсбвс 
20212223242526 

на весь день
 Время:  08:53
   



Каналы: украинский базовый
   
   составить свой набор
 

новости телевидения


До Дня пам’яті жертв голодоморів — в ефірі Суспільне Культура і Радіо Культура

24.11.2023

До Дня пам’яті жертв голодоморів — в ефірі Суспільне Культура і Радіо Культура

Щорічно четвертої суботи листопада Україна та весь цивілізований світ вшановують пам'ять жертв голодоморів в Україні. У 2023 році цей день припадає на 25 листопада. Також цього року — 90-ті роковини Голодомору 1932–1933 років.

25 листопада в ефірах телеканалу Суспільне Культура та Радіо Культура вийде низка спеціальних проєктів до цього дня.

Телеканал Суспільне Культура

О 21:00 — четверта, завершальна серія нового документального серіалу Суспільного Мовлення "Голодомор. Літописці".

"Голодомор. Літописці" — це перша документальна спроба розказати все, що важливо знати про Голодомор. Літопис найжахливіших подій в історії України — голоду, який був штучно створений комуністичним режимом СРСР задля знищення українського народу.

Автори мінісеріалу фокусуються на пошуках формули геноциду. Разом із провідними дослідниками Голодомору вони шукають відповідь, чому для пояснення масштабів катастрофи недостатньо розуміти самі тільки геноцидні наміри Сталіна. Перший складник тієї формули — байдужість світу. Чому світ не зреагував адекватно на загибель мільйонів людей посеред Європи? Як радянські спецслужби вводили в оману світ? Чому уряди Заходу воліли заплющувати очі на приголомшливі факти й моторошні подробиці голодних смертей, які повідомляли їхні дипломати?

У чотирьох серіях: "Столиця відчаю", "Ура Сталіну!", "Вершники апокаліпсиса" та "Тінь" автори проєкту проводять докладне історичне розслідування про те, як так сталося, що світ знав і мовчав, що са́ме було відомо й кому, і чому ми сьогодні такі, які є. Чиї ми нащадки і як нам пропрацювати цю травму.

Проєкт створений на замовлення і за сценарієм Суспільного Мовлення компанією Fresh Production Group. Автор сценарію — історик і автор проєктів Суспільного Мовлення Олександр Зінченко. Докладніше про проєкт — тут.

Читайте також: "Голодомор. Літописці": Суспільне презентувало документальний цикл до 90-х роковин Голодомору

Також у цей день в ефірі:

О 15:20 та 18:05 — "Ідемо в музей. Національний музей Голодомору-геноциду". Ведуча проєкту Оля Носко відвідає Національний музей Голодомору-геноциду і розповість про те, як сталінська влада влаштувала один з найжахливіших злочинів проти людства у минулому сторіччі — Голодомор. У програмі — причини такого нелюдського ставлення до українців та наслідки кровожерливої політики радянської влади. За оцінками істориків, точну цифру загиблих важко встановити, оскільки не всі селяни мали документи, а більшовики старанно приховували правду про свої криваві злочини.

О 16:00 — Хвилина мовчання. 90-ті роковини Голодомору 1932–1933 років в Україні.

О 16:30 — документальний фільм телеканалу Суспільне Культура "Бабусю, розкажи про Голодомор". Стрічка режисерок Олени Зашко та Анни Єресько розповідає про трьох жінок, котрі вижили під час Голодомору 1932–1933 років. Історії героїнь розказані крізь призму спогадів їхніх нащадків. Перша — Ксеня Логвинюк з Черкащини, їй 100 років. Про неї розказує і з нею спілкується її праправнучка Вероніка, яка разом із мамою Іванною зняла про бабусю фільм "Столітня Ксеня". Історію Олександри Вівдич, яка вижила у 1932–1933, розказує її онучка Світлана. Її бабуся померла, проте за життя написала для неї щоденник, з якого дівчина і дізналася про всі жахи, які довелося пережити родині бабусі. Третя історія з Кіровоградщини — Саша Куневич розповідає про свою прабабусю Олександру Півняк.

О 16:55 — документальний проєкт "Діти великого голоду". Герої стрічки режисерки Сніжани Потапчук — жителі селища Оржиця на Полтавщині, які ще дітьми пережили Голодомор 1932–1933 років. У фільмі вони розкажуть, як змогли пережити ту страшну трагедію: чим харчувалися за часів Голодомору та де їхні родини ховали їжу. Спеціально для зйомок одна з героїнь назбирала трави біля своєї хати, щоб продемонструвати, що з того можна приготувати.

О 17:35 — документальний проєкт "Вбиті голодомором: реальна кількість жертв та докази штучності" розповідає про те, як жертви Голодомору в Україні стали політичним інструментом. Одні цілеспрямовано занижують кількість загиблих, інші — завищують. Скільки ж насправді людей загинуло від Голодомору? Проєкт Радіо Свобода на основі наукових відкриттів спростовує міфи й наводить докази.

О 17:50 — "Спогади свідка Голодомору Анастасії Гулей". У 1932–33 роках її родину від голодної смерті врятувала мамина скриня із посагом. Срібло, спідниці та кожухи — усе обміняли на їжу. Однак одну річ родина зберігала навіть у найголодніші дні — вишиванку. Під час Голодомору Анастасії Гулей було всього 8 років, однак вона і досі пам’ятає опухлих та оскаженілих від голоду односельців. Голодомор вона називає "репетицією" перед ув’язненням у таборах смерті "Аушвіц" і "Берген-Бельзен" під час Другої світової війни. Про те, що довелося пережити у часи штучного голоду, Анастасія Гулей розповіла в інтерв’ю Радіо Свобода.

Радіо Культура

Радіо Культура у цей день презентує трисерійний радіодокументальний проєкт до 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років, радіоверсію вистави "Зерносховище" та дві важливі розмови про Голодомор-геноцид.

Об 11:00 — у програмі "Час інтерв’ю" — Леся Гасиджак, в.о. директора Національного музею Голодомору-геноциду. Ведучий Вадим Карп’як говоритиме з нею про те, з чим ми підходимо до 90-х роковин Голодомору 1932–33 років.

О 12:00, 13:00 і 14:00 — трисерійний радіодокументальний проєкт "Невідомі сторінки Голодомору", створений у партнерстві з Національним музеєм Голодомору-геноциду. Проєкт розповідає про рух опору колективізації на українських землях, фінальним актом якого й став Голодомор-геноцид, а також про надзвичайні історії боротьби за виживання в 1932–1933 роки. В кожній серії слухачі почують голоси очевидців і учасників тих подій — в проєкті звучатимуть аудіофрагменти записів їхніх спогадів, надані Національним музеєм Голодомору-геноциду, а також коментарі істориків та дослідників періоду Голодомору.

Перша серія — "Чому Сталін помстився українцям Голодомором?" — розповідає про хвилю селянських бунтів, яка прокотилася Україною наприкінці 1920-х — на початку 1930-х. Друга серія — "Чому українці віддали радянській владі 8,5 тонн чистого золота?" — досліджує роботу системи магазинів "Торгсин", до яких селяни звозили свої родинні коштовності, щоб обміняти їх на харчі. Третя серія — "Хто рятував українців та українок, і що на них за це чекало?" — про історії порятунку та відчайдушних людей, яким вдавалося рятувати від голодної смерті цілі родини, а іноді навіть і цілі села. Детальніше про проєкт тут.

О 17:00 — у програмі "Час інтерв’ю" — історик Олександр Зінченко. Ведуча Наталія Грабченко говоритиме з ним про історію створення презентованого днями документального серіалу "Голодомор. Літописці", про найголовніші меседжі стрічки й про те, чого ми досі не знали в історії Голодомору.

О 21:00 — прем’єра радіоверсії вистави Рівненського академічного українського музично-драматичного театру "Зерносховище". П’єса Наталі Ворожбит у постановці режисера Максима Голенка. П'єса "Зерносховище", написана у 2009 році, розповідає про трагедію українського народу в 1933 році в період організованого радянською владою Голодомору в Україні. Вона вже була з успіхом поставлена на сцені відомої Королівської шекспірівської трупи у Великій Британії, а постановку Максима Голенка у Рівненському академічному українському музично-драматичному театрі критики вже назвали подією десятиріччя в театральному житті України.

Сайт Суспільне Культура

На сайті Суспільне Культура вийде інтерв’ю з в.о. директора Національного музею Голодомору-геноциду Лесею Гасиджак. Пані Леся розкаже про роботу музею і нові наукові дослідження, про тяглість російських злочинів і роботу з пам’яттю про травматичні події, а також про плани з добудови музею. Окремо Леся Гасиджак порекомендує дитячі та дорослі книжки й фільми, присвячені темі Голодомору.

--
Суспільне Культура
— медіабренд, який працює на всіх платформах (телебачення, радіо, цифрових), щоб вчасно і зручно доносити різноманіття культури до всіх верств населення. Телеканал транслює інформаційно-аналітичні проєкти про новини культурного світу, документальні спецпроєкти, освітні лекції, мультфільми для дітей та сучасні серіали, спецпроєкти з культурних подій України та світу. На Радіо Культура звучить класична музика, радіодрами, радіопубліцистика та радіодокументалістика, виходять розмовні культурно-просвітницькі передачі та ексклюзивні трансляції з головних світових сцен. На діджитал-платформах виходять інтерв’ю з культурними діячами, відеоблоги й творчі подкасти.


Источник: UA:Перший


Комментариев: 0      Версия для печати  версия для печати


Другие новости раздела:

На Київстар ТБ вийшов новий український серіал про медиківНа Київстар ТБ вийшов новий український серіал про медиків // 17.01

"Комісар Рекс": цікаві факти про найвідомішого поліцейського собаку // 17.01
Нові пригоди і справжні почуття: на К2 – прем’єра серіалу "Криваві квіти 2" // 16.01
Леся Нікітюк та Фіма Константиновський запрошують на побачення // 16.01
"Лицарі правозахисту": фінальні історії героїв, які борються за права людини // 16.01




комментарии к новости     всего комментариев: 0
Table 'vsetv.articles_interactive' doesn't exist
Ваше мнение о новости :
Ваш ник: В ваш ник будут добавлены слова "гость сайта"
Текст Вашего сообщения должен содержать не менее 20 букв. Разрешено использовать не более 50% латинских букв.
Запрещено добавление рекламных сообщений, сообщений, которые не имеют информационной нагрузки и не касаются темы.
Все правила
Я соглашаюсь с правилами добавления сообщений.

 
Последние новости:

На Київстар ТБ вийшов новий український серіал про медиків // Украина

"Комісар Рекс": цікаві факти про найвідомішого поліцейського собаку // Украина

Нові пригоди і справжні почуття: на К2 – прем’єра серіалу "Криваві квіти 2" // Украина

Леся Нікітюк та Фіма Константиновський запрошують на побачення // Украина

"Лицарі правозахисту": фінальні історії героїв, які борються за права людини // Украина

все новости









главная страница | телепрограмма: вся, фильмы, сериалы, спорт, для детей, инфо | телеканалы, новости тв, киноэнциклопедия, энциклопедия сериалов
© 2001-2025 Телевизионный портал ВсёТВ

Сервис EPG для ТВ-провайдеров  |  Телекомпаниям  |  Реклама на сайте

Обратная связь  |  Вакансии
Администрация сайта не несет ответственности за изменения в программе телеканалов и за содержание рекламных баннеров и объявлений. Частичное или полное использование информации, размещенной на сайте www.vsetv.com, для коммерческих целей или для общественного пользования в каком бы то ни было виде без письменного разрешения администрации запрещено.