16 та 17 жовтня телеканал Суспільне Культура покаже фільми-розслідування видання The Kyiv Independent "Діти для Путіна" та "Діти, які вже ніколи" — про вбивства й депортацію українських дітей під час російсько-української війни.
У понеділок, 16 жовтня, о 21:00 — фільм-розслідування "Діти для Путіна".
Розслідування "Діти для Путіна" розповідає про механізм насильницької депортації українських дітей на тимчасово окуповані території України та в росію.
У фільмі зібрані історії дітей, яких депортували з окупованого Маріуполя, а також розкриті подробиці про групу дітей (так звану "групу 31"), яких у травні 2022 року під виглядом оздоровлення вивезли в російський пансіонат "Поляни". Їх обіцяли повернути через місяць, а натомість — віддали в російські сімʼї. Серед них був, зокрема, Пилип Головня, який згодом опинився під опікою уповноваженої у справах дитини при президенті рф Марії Львової-Бєлової.
Під час зйомок цього епізоду команда розслідування опитала понад 40 людей із різних регіонів України й окупованих територій та змогла ідентифікувати родини в росії, де перебувають насильно депортовані українські діти.
Автори розслідування: журналістка Олеся Біда та режисер Віталій Гавура.
За оцінками правозахисників, за час повномасштабного вторгнення росія могла депортувати до 100 тисяч українських дітей. Україні поки вдалося ідентифікувати понад 19,5 тисяч дітей, а повернути — лише 385. Саме за незаконну депортацію та переміщення дітей Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента росії Владіміра Путіна та Марії Львової-Бєлової. Тим часом росія не лише перешкоджає поверненню українських дітей, але й далі продовжує депортувати їх з тимчасово окупованих територій.
У вівторок, 17 жовтня, о 21:00 — документальний фільм "Діти, які вже ніколи".
Фільм розкриває трагічні історії трьох дітей, яких вбили російські військові: це 10-річна Катя Вінарська з Харківщини, 12-річний Влад Магдик з Київщини та 15-річний Михайло Устянівський з Херсонщини.
Журналісти поспілкувалися з батьками та родичами загиблих дітей, а також із тими, хто став свідком їхніх убивств. Знімальна група побувала у різних регіонах України, включно із прифронтовим селом Гаврилівка на Херсонщині, де загинув Михайло Устянівський. Проведене розслідування дозволило не лише встановити чіткі обставини вбивств дітей, а й в одному випадку встановити винних у вбивстві.
Автор фільму — Данило Мокрик.
Загалом, з 24 лютого 2022 року лише за офіційними даними російська армія вбила в Україні понад 500 дітей. Реальна кількість жертв може бути значно більшою. Десятки з них загинули від стрілецької зброї. Висновки The Kyiv Independent вказують на системний і навмисний характер убивств дітей російськими військовими в Україні.
Нагадаємо, українське англомовне видання The Kyiv Independent кілька місяців тому відкрило відділ розслідувань воєнних злочинів. Очолила відділ Євгенія Моторевська.
Суспільне Мовлення та "Українська правда" стали ексклюзивними медіапартнерами з дистрибуції розслідувань "Діти для Путіна" та "Діти, які вже ніколи".
-- Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс "Бробакс", навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
Суспільне Культура — загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних і мистецьких подій країни та світу.
|