Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект "Історії війни". Ведучий Андрій Данілевич продовжує розповідати пронизливі історії людей, які пройшли крізь біль і втрати. Але попри все вони вірять у нашу перемогу та наближають її кожен на своєму фронті. Цього тижня в новому випуску – трагічна історія львів’янки Наталі Депи, яка служила бойовим фельдшером у батальйоні, сформованому зі львівських добровольців. За півтора року служби дівчина врятувала життя багатьом побратимам, але, на жаль, сама загинула на фронті під Бахмутом...
Руденька, Вітамінка – так називали Наталю Депу її побратими. Вона не тільки рятувала їм життя, але ще й була для них нескінченним джерелом позитиву – навіть на фото і відео Наталка завжди усміхалася. Жіночною і водночас рішучою дівчина була з юності. Охоче вчилася нового. Залюбки їздила з татом на полювання і стріляла в тирі. Уже в перші дні повномасштабної війни вся родина Наталки взяла до рук зброю. Батько, Роман Депа, пішов у тероборону. Брат Іван достроково, за чотири місяці до випуску з військової академії, отримав лейтенантські погони і направлення на кордон. А Наталка стала бойовим медиком. За першою освітою вона ветеринарний хірург, за другою – косметолог. Проте головною справою її життя стала військова медицина. Ще з 2014-го дівчина відвідувала військово-патріотичний вишкіл "Патріот", мала дозвіл на роботу бойового медика. Тому й пішла на фронт добровольцем – рятувати життя наших військових. Свій евакуаційний автомобіль, який ласкаво називала "вогником", Наталка переобладнала так, щоб там можна було робити навіть операції.
Вітамінка з батьком служили разом, вона – фельдшером, він – розвідником. Якось під час боїв за Бахмут Роман потрапив в оточення, дістав тяжку контузію, і першою, хто надав йому допомогу, була саме його дочка Наталя. А ще інколи Вітамінка потайки бачилася з братом. Той, незважаючи на обстріли, долав тридцять кілометрів воєнної дороги, щоб обійняти сестричку. А коли прийшла біда, брат першим відгукнувся на цю гірку звістку. Він у своєму фейсбуці написав: "Ти назавжди в моєму серці, моя люба сестричко...". Наталя лікувала наших воїнів та рятувала їм життя, ризикуючи своїм. 10 липня цього року дівчина загинула на фронті під Бахмутом… Історія сміливої дівчини, яка віддала найдорожче заради перемоги України – у п’ятницю, 13 жовтня, о 19:00 в "Історіях війни" на НТН.
Також у нових випусках – продовження історії 46-річної мешканки Донеччини Віти Ганич, яку розповідали в проекті кілька місяців тому. Цивільна жінка стала жертвою російського свавілля на окупованих територіях. Сусіди, щоб вислужитися перед так званою "комендатурою", написали на неї донос за її проукраїнську позицію. Віту утримували майже рік у СІЗО, як злочинницю. Її донька відчайдушно за неї боролася, виходила на одиночні пікети, влаштовувала акції протесту, зверталася до різних ЗМІ, щоб привернути увагу до цієї жорстокої несправедливості, і от нарешті її голос було почуто. Віта Ганич повернулася додому – у вільну Україну!
Ще одна розповідь – про 4-річного Макара Качанюка з Житомирщини, який дуже артистично декламує коротенькі військові віршики, написані його мамою Юлією. Відео з дитячими творами набувають неабиякої популярності в соцмережах, вони припадають до серця мільйонам людей. Тож завдяки своїй творчості Юля з Макаром змогли зібрати й задонатити на армію вже понад 100 тисяч гривень!
Дивіться "Історії війни" щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі "Інтер+" щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30. А свою історію війни ви можете надіслати в телеграм-канал програми "Свідок" – https://t.me/svidok_telegram.
|