6 жовтня о 12:00 на телеканалі Суспільне Культура та на ютуб-каналі Першого відбудеться трансляція Всеукраїнського уроку єдності. О 15:30 його зможуть побачити глядачі місцевих телеканалів Суспільного.
Про спільний захід національного проєкту з медіаграмотності "Фільтр" Міністерства культури та інформаційної політики України, Суспільного Мовлення за підтримки ПРООН сьогодні розповіли в Укрінформі.
Тема цьогорічного медіауроку — "Як не вестися на маніпуляції та залишатися згуртованими", триватиме він 30 хвилин.
"Ми давно співпрацюємо з “Фільтром” щодо питання медіаграмотності. Для Суспільного Мовлення як елемента національної інформаційної безпеки важливо, щоб кількість громадян України, які розуміють, де безпечні джерела інформації, тільки збільшувалася. Це відповідає і нашій місії. Для Суспільного важливо продовжувати цю роботу в такій широкій коаліції — разом із Міністерством культури, Міністерством освіти і громадськими організаціями. Ми зацікавлені, щоб більше контенту Суспільного було включено в шкільну програму. Бо якщо запитати юного британця, якому медіа він довіряє найбільше, то відповідь буде — BBC. Я б хотів, щоб в Україні так само було із Суспільним Мовленням", — підкреслив Микола Чернотицький, голова правління Суспільного Мовлення.
Телеурок із медіаграмотності буде пізнавальним і корисним школярам 5-11 класів, батькам і вчителям з усієї України. Глядачі дізнаються, як протидіяти соціальним стереотипам, хто такі боти й тролі, як розумно споживати інформацію і не вестися на маніпуляції.
"Медіаграмотність — це складне слово ми намагалися трансформувати у щось зрозуміле та практичне. Структуру уроку намагалися зробити максимально інтерактивною. Будуть тести, пояснення про те, що руйнує нашу згуртованість нині, глядачам розкажуть про мову ворожнечі, дискримінацію, стереотипи. Буде експерт у студії, обговоримо ці конкретні кейси. Будемо говорити про те, як правильно перевіряти фейки, як відповідально поширювати контент", — пояснила Валерія Ковтун, керівниця національного проєкту з медіаграмотності МКІП "Фільтр".
Також організатори підготували сюрприз для школярів старших класів, про який оголосять під час уроку. Проведе Всеукраїнський урок єдності ведучий спецпроєктів регіонального мовлення Суспільного Віктор Дяченко.
13 жовтня о 9:30 Всеукраїнський урок єдності можна буде переглянути у повторі на телеканалі Суспільне Культура, а на ютуб-каналі Першого він буде доступним у записі.
"Теми єдності, медіаграмотності — і у війну, і в мирний час, безперечно, є актуальними. Я думаю, що про єдність треба говорити, думати і працювати завжди. Тому, сподіваюся, в українців не виникатиме питань, чому Міністерство (культури та інформаційно політики — ред.) долучається до таки ініціатив. У нас є хороша команда, яка робить прекрасні речі. Я впевнений, що цей Урок єдності буде однією з таких цікавих речей. Це буде додатковою крапелькою в загальну справу згуртованості українського суспільства. Коли ми говоримо про стійкість українців, то вона базується, зокрема, на згуртованості, і цю згуртованість потрібно підтримувати", — наголосив Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України.
"Ця ініціатива для ПРООН представляє основу права доступу до інформації. Найважливіше нині — це інвестувати в молодь, у медіа, в громадянське суспільство для того, аби громадяни мали чітке розуміння ролі медіа, ЗМІ. Це дуже правильне і здорове інвестування під час процесу відбудови", — зазначив Христофорос Політіс, виконувач обов'язків Постійного представника ПРООН в Україні
Нагадаємо, перший Всеукраїнський урок з медіаграмотності відбувся 16 лютого 2022 року. Кілька днів по тому Україна зіткнулася з повномасштабним вторгненням росії й тими викликами, які показали, що єдність — запорука нашої боротьби. Вміння не вестися на маніпуляції та протидіяти дезінформації допомагають нам зберегти єдність.
"Становлення медіаграмотності серед учнівства — одне з пріоритетних завдань нової освітньої реформи. Тож цей урок — чудова можливість для учнів, батьків, учителів об'єднатися для того, щоб розвивати навички критичного мислення, медіаграмотність і всі супутні до цього питання. Ми, як міністерство, рекомендували закладам освіти різні формати проведення (уроку єдності — ред.), зокрема спільну виховну годину", — наголосив Ігор Хворостяний, генеральний директор директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України.
Всеукраїнський урок з медіаграмотності реалізовується національним проєктом з медіаграмотності "Фільтр" Міністерства культури та інформаційної політики й Суспільним Мовленням за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії.
-- Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс "Бробакс", навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
|