Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект "Історії війни". Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, які пройшли крізь біль і втрати. Але попри все вони вірять у нашу перемогу та наближають її кожен на своєму фронті. Цього тижня в новому випуску – трагічна історія талановитого актора Олексія Хільського, який пішов на фронт захищати Україну, воював в одній із найгарячіших точок і загинув, поспішаючи на допомогу своїм побратимам…
17 серпня цього року акторка Надія Хільська, кохана дружина Олексія, виклала на своїй сторінці у фейсбуці нескінченно гірке відео – про те, що буквально відчуває фізичний біль від розлуки з чоловіком. Тоді вона ще чекала звістки з фронту від коханого, не знаючи, що його більше немає... Актор театру та кіно, 35-річний Олексій Хільський, загинув 17 серпня під Роботиним на Запорізькій ділянці фронту.
Олексій і Надія Хільські були яскравою, харизматичною акторською парою, відданою одне одному. Разом вони прожили 16 років. Виступали на сцені дніпровського театру "Віримо!", у 2019 році переїхали до Києва. Олексій дістав ролі в серіалах "Лікар Ковальчук", "Опер за викликом", "Квочка" та в успішному кінопроекті "Кріпосна". 24 лютого 2022-го поставило акторську кар’єру на невизначену паузу. Олексій вивіз дружину та 13-річну дочку з-під Києва в безпечне місце, а сам записався добровольцем на фронт. На навчаннях стало зрозуміло, що він дуже вправний воїн. І йому вже через два тижні запропонували самому обрати, де він хоче служити. Чоловік вибрав десантно-штурмові війська – це еліта армії, яка завжди на передовій і першою йде в бій.
Розвідгрупа, якою командував старший сержант Олексій Хільський, воювала на найнебезпечніших ділянках фронту: на Херсонському напрямку, у Бахмуті, а згодом – під Роботиним. За півтора року служби актор тричі був поранений. Щоразу після лікування ненадовго повертався додому. І одного разу був в офіційній відпустці, яка закінчилася за тиждень до його загибелі… 17 серпня під Роботиним під час сутички з росіянами старший сержант розвідгрупи Олексій Хільський поспішив на допомогу своїм побратимам і потрапив під ворожі кулі. У цьому вчинку – весь він, уся широта його безмежно сильної та доброї натури. Так про Олексія говорять його рідні… Щоби вшанувати пам’ять актора, мер Дніпра пропонує назвати його іменем один зі скверів міста. А рідні й друзі збирають підписи під петицією про присвоєння Олексію звання Героя України – посмертно... Ще одна трагічна історія про талановиту людину та справжнього героя, життя якого обірвала війна, – у п’ятницю, 29 вересня, о 19:00 в "Історіях війни" на НТН.
Також у нових випусках – розповідь про Романа Хруща, відомого у Львові художника, автора виставок та викладача Академії друкарства. У перший день повномасштабного вторгнення він відклав убік полотно, фарби та пензлик, і замість цього взяв до рук зброю. Пройшов чималий шлях на фронті, допоки не зазнав важких поранень. Від ампутації рук його врятувало диво…
Ще одна історія – про волонтера Міхаеля Маєра. Німець, який виріс у маленькому містечку на кордоні зі Швейцарією, ніколи раніше не бував в Україні і не мав там друзів чи знайомих, наприкінці лютого 2022-го взяв відпустку, сів за кермо мінібуса й рушив на польсько-український кордон. Він почав возити українських біженців – до Берліна, Штутгарта, Дрездена – туди, де були готові прийняти людей. Спершу Міхаель забирав біженців від кордону, а потім почав їздити по людей, які потребували допомоги, в українські міста: Київ, Бучу, Харків, Ізюм, Бахмут... До України німець віз гуманітарну допомогу, а з України до Німеччини – людей, які шукали порятунку від російських ракет. За півтора року він врятував від війни понад 1200 українців!
Дивіться "Історії війни" щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі "Інтер+" щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30. А свою історію війни ви можете надіслати в телеграм-канал програми "Свідок" – https://t.me/svidok_telegram.
|