Ми дякуємо жителям Маріуполя, захисникам міста та всім українцям, які звернули нашу увагу на невідповідність частини сцен в художньому фільмі "Юрик" історичній правді. СТБ вилучив з показу поточну версію стрічки та приносить вибачення перед глядачами, яких ранив її показ.
ЩО МИ РОБИМО ДАЛІ?
Телеканал СТБ доручив компанії-виробнику стрічки ОSNOVAFILM production внести значні зміни і розробити нову версію фільму. Зокрема, виключити будь-які згадки Маріуполя як місця, в якому розгортаються події і не використовувати назв інших українських міст, що знаходились чи тимчасово знаходяться під російською окупацією. Художня стрічка має включати в себе документальний постскриптум, що відобразить реальні факти про масштаб російських злочинів та жертв серед мирного населення і не містити проявів інших організацій в частині висвітлення евакуаційного процесу.
При цьому, для нас важливо, щоб реальна історія українського Маріуполя та невинних жертв російської війни була частиною національної пам’яті. Тому в день міста-героя Маріуполя телеканал СТБ здійснить спеціальний показ документальних стрічок, зокрема: “Маріуполь. Невтрачена Надія”
ЧОМУ "ЮРИКА" ВАРТО ПЕРЕРОБИТИ, АЛЕ ЗБЕРЕГТИ?
"Юрик" - це одна з перших розповідей про життя наших дітей в умовах російського повномасштабного вторгнення, відтворена у художній формі. В центрі картини – історія 11-річного хлопчика, дитини, яка через війну вимушена була стати дорослою. Це історія про людей, які допомагають йому знайти порятунок. Всі вони роблять найскладніше, що можна зробити в час війни - залишаються людьми. Про наших "Юриків" з різних українських міст, що пережили російську окупацію чи ще тимчасово знаходяться в ній, мають знати та пам’ятати всі.
Цьому мають служити всі форми контенту, у тому числі - художні. Проте, художні переосмислення не можуть викривляти правди про масштаб наслідків російського терору, відображення реальності має бути чутливішим, уважнішим і більш вивіреним з точки зору факт-чекингу. Особливо за наявності згадок про конкретні міста, події та обставини російсько-української війни. Це важливий урок не тільки для нас, а і для всієї індустрії.
ЩО МИ БУДЕМО РОБИТИ, ЩОБ УНИКНУТИ ПОМИЛОК В МАЙБУТНЬОМУ?
Телеканал запроваджує нову посилену систему перевірки контенту, присвяченого подіям часу повномасштабної війни, для додаткової оцінки його чутливості та факт-чекінгу. Її норми буде поширено як на зовнішніх партнерів-виробників контенту (як в цьому випадку), так і на внутрішні команди творців.
|