Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект "Історії війни". Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, які пройшли крізь біль і втрати. Але попри все вони вірять у нашу перемогу й наближають її кожен на своєму фронті. Цього тижня в одному з випусків – історія, що шокує: 24 червня в Бердянську російські військові жорстоко розправилися з двома 16-річними підлітками – Тиграном Оганнісяном та Микитою Хангановим…
Тигран Оганнісян був патріотом України, багато читав, мріяв стати істориком, вивчати минуле. А коли в його рідне місто Бердянськ прийшли російські окупанти, 16-річний хлопець сам захотів стати частиною історії своєї Батьківщини. Мама та вітчим Тиграна були змушені евакуюватися до Німеччини: зʼявився шанс врятувати там хвору на порок серця молодшу дочку. Вмовляли поїхати й сина, але підліток категорично відмовився виїжджати з рідного міста та залишився з бабусею. В кінці вересня минулого року окупанти вдерлися з обшуком у їхній будинок у Бердянську. Перевернули все, а Тиграна побили та забрали. За словами очевидців, росіяни так боялися партизанів, що заарештовувати одного хлопця приїхали 20 чоловіків із собаками – на восьми джипах та КАМАЗі. Тиграна Оганнісяна та його товариша Микиту Ханганова затримали і звинуватили у диверсії на залізниці: вони нібито пошкодили полотно та повалили на нього стовп. Від дітей вимагали розповісти, як саме вони партизанили на користь ЗСУ. Хлопців жорстоко били, катували, застосовували електричний струм. Тиграна навіть вивозили нібито на розстріл. Але так і не змогли залякати. А коли відпустили – як і раніше, тримали на гачку і погрожували в'язницею на 15 років. Завдяки правозахисникам про переслідування Тиграна та Микити стало відомо в Європі та Америці. 15 червня резолюцію з вимогою припинити кримінальну справу проти них ухвалив Європейський парламент. У відповідь росіяни через дев'ять днів цинічно розстріляли дітей… Версій трагедії багато. Але поки що зрозуміло одне: хлопці заволоділи зброєю поліцейського або військового, після чого окупанти оточили їх і відкрили по дітях вогонь. Батько Микити бачив тіла дітей у морзі. Обом стріляли по-снайперськи: у голову та груди… За лічені хвилини до загибелі Тигран записав прощальне відео зі словами: "Все, это смерть. Пацаны, прощайте! Слава Украине!" Війна змусила зовсім юних хлопців ухвалювати дорослі рішення та чинити опір безжальним окупантам. Розповідь про Тиграна Оганнісяна та Микиту Ханганова, які назавжди увійдуть в історію нашої країни як герої, дивіться в понеділок, 24 липня, о 19:00 в "Історіях війни" на НТН.
Ще одна історія війни – про 70-річну Тетяну Теплюк, медичну сестру полку "Азов". Бійці називали жінку "Хрещена". Дехто з них годився їй у сини, а інші – навіть в онуки. За її плечима – війна в Афганістані, бої за Маріуполь, "Азовсталь" та російський полон. Але Тетяна Петрівна не кориться ні рокам, ні ворогу…
Також у нових випусках – розповідь колишнього поліцейського, а нині начальника відділу безпеки дорожнього руху Краматорської міської ради Антона Молюського, який два рази опинився у рідному місті в епіцентрі трагедії. Евакуацію людей із краматорського залізничного вокзалу, де він перебував, коли туди влучила російська ракета, запам’ятав на все життя: 8 квітня 2022 року називає своїм другим днем народження. А 27 червня цього року чоловік перебував за кілька метрів від епіцентру вибуху, коли російськими ракетами була обстріляна центральна частина Краматорська. Антон був одним із тих, хто надавав першу допомогу постраждалим та розгрібав завали…
Дивіться "Історії війни" щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі "Інтер+" щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30. А свою історію війни ви можете надіслати в телеграм-канал програми "Свідок" – https://t.me/svidok_telegram.
|