Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект "Історії війни". Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, які пройшли крізь біль і втрати. Але попри все вони вірять у нашу перемогу й наближають її кожен на своєму фронті. Цього тижня в одному з випусків – трагічна історія української письменниці Вікторії Амеліної. 27 червня під час ракетного обстрілу Краматорська вона отримала поранення, у тяжкому стані її доправили до лікарні Дніпра, де медики чотири доби боролася за її життя, проте 1 липня Вікторія померла…
Повітряна тривога по всій країні
Так наче щоразу ведуть на розстріл. Усіх
А цілять лише в одного
Переважно в того, хто скраю
Сьогодні не ти, відбій.
Цей вірш українська письменниця Вікторія Амеліна написала на початку повномасштабної війни. Він влучно описує відчуття, з якими живуть українці вже другий рік поспіль. На жаль, одна з таких повітряних тривог стала останньою для самої письменниці…
Вікторія Амеліна стала відомою одразу після виходу першого роману "Синдром листопаду, або Homo Compatiens". Тоді письменниця поставила перед собою надзавдання – популяризувати українське в Україні. Перед поїздкою до Краматорська, на "Книжковому арсеналі" в Києві, Вікторія презентувала щоденник дитячого письменника Володимира Вакуленка, який він вів під час окупації Харківщини. Російські військові розстріляли Володимира в ізюмському лісі. Саме Вікторія відкопала цей щоденник в уже деокупованому Ізюмі і доклала багато зусиль, щоб видати його в пам’ять про друга. А також перевидала збірку віршів Володимира Вакуленка, щоб зберегти його творчість для майбутніх поколінь. Символічно, що саме у день народження Володимира Вікторія померла… Обох письменників вже охрестили "новим розстріляним відродженням".
Вікторія Амеліна щиро вірила в перемогу України, була сильною та безстрашною, а тому часто їздила в прифронтову зону, аби влаштовувати там літературні вечори та презентації. 27 червня вона в черговий раз поїхала до Краматорська, аби супроводжувати групу колумбійських журналістів та письменників. 27 червня вона була у піцерії, куди влучила російська ракета… 1 липня. 37-річна Вікторія померла від травм несумісних із життям.
Історію талановитої письменниці та дуже сміливої жінки дивіться у середу, 19 липня, о 19:00 в "Історіях війни" на НТН.
Також у нових випусках – страшна історія війни Віталія Перегона з Ізюму. У березні минулого року від удару бомби в одну ніч у нього загинула вся кровна рідня: мама, дочка, тітка, брат із дружиною та маленькими дітьми… Смерть рідної людини – непоправна трагедія, яку надто важко пережити. А як витримати одразу сім смертей близьких людей? Віталій довго вагався щодо цього інтерв’ю – надто боляче згадувати. Але все ж таки наважився поділитися своєю історією з журналістами проекту.
Ще одна історія війни – про 36-річну Ольгу Матвієнко, яка у ніч проти 28 квітня 2023 року в момент удару російської ракети по житловому будинку в Умані, перебувала там разом із маленькою донечкою. Як жінці з дитиною вдалося вижити?
Дивіться "Історії війни" щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі "Інтер+" щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30. А свою історію війни ви можете надіслати в телеграм-канал програми "Свідок" – https://t.me/svidok_telegram.
|