Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект "Історії війни". Ведучий Андрій Данілевич продовжує розповідати пронизливі історії людей, які пройшли крізь біль і втрати. Але попри все вони вірять у нашу перемогу й наближають її кожен на своєму фронті. Цього тижня в одному з випусків – історія батька та сина, які разом пішли на фронт. Коли найрідніші люди разом ідуть на війну – це найсильніший прояв їхньої єдності. Відомий банкір і спортсмен Андрій Оністрат та його син Остап не чекали повісток із військкомату. Обидва пішли на фронт добровольцями. І кожен уже віддав Батьківщині по максимуму: Остап – своє життя, а Андрій – улюбленого сина…
Банкір, мотогонщик і бігун, віце-президент федерації триатлону, популярний коуч та блогер Андрій Оністрат відомий всій країні. І не в останню чергу ще й як автор книги про щасливу родину та батько шістьох дітей. 21-річний Остап – найстарший із його синів. Разом піти на війну Андрій та Остап вирішили ще в перші дні повномасштабного вторгнення. Уже навесні 2022-го Остап пройшов курс загальновійськової підготовки і курси радіотелеграфістів, і як аеророзвідник з 1 червня був направлений у розвідроту на Ізюмський напрямок. А потім – під Запорізьку АЕС. У той час старший Оністрат уже служив на Харківщині. Згодом батько та син добилися переведення на передову, під Вугледар, у 68 окрему єгерську бригаду. Андрій керував підрозділом, а Остап служив під його керівництвом оператором FPV-дронів: надшвидких і надчутливих в управлінні приладів, здатних знищувати навіть броньовану техніку. Щоб скерувати дрон, Остап вирушав на точку запуску на лінії зіткнення і постійно ризикував життям. Хлопець, як і його батько, волів жити на максимумі сил та можливостей. І попри небезпеку, що його підстерігала, все одно шкодував, що він не в піхоті, не штурмовик. За рік війни з ідеалістичного юнака він перетворився на сильного чоловіка і воїна.1 червня, у річницю служби, дуже хотів підбити дроном танк. А коли не знайшов його, сподівався, що це станеться наступного дня. Але 2 червня на бойовій позиції Остапа вистежив ворожий дрон-камікадзе… В останню путь Остапа Оністрата провели в Києві. Андрій знову повернувся на передову. На своїй сторінці в соцмережі він пише, що це вкрай важко, і що його постійно тягне на місце загибелі Остапа… Трагічна історія батька та сина, які пожертвували найдорожчим заради Батьківщини, – у середу, 5 липня, о 19:00 в "Історіях війни" на НТН.
Ще одна історія війни – про бойового медика 36-ї бригади морської піхоти Олексія Наговіцина. На полі бою його руки врятували понад 400 військових, більшість із яких були у тіжкому стані. Далі був комбінат Ілліча, "Азовсталь", полон і одинадцять місяців тиші. Російські військові утримували його в одиночній камері. 330 днів самотності, знущань та зневіри. До України Олексія повернули в критичному стані, з наднизькою вагою – 38 кілограмів. Що допомагало йому в таких надскладних умовах не збожеволіти, боротися та повернутися до життя?
Ліквідація наслідків повені на Херсонщині відкрила чимало нових імен: добровольців, які рятували людей і тварин, а також тих, хто в будь-який спосіб підтримував постраждалих від російського теракту на Каховській ГЕС. Серед таких – і Андрій Левіщенко, волонтер і музикант, який на саксофоні виконав гімн України на даху затопленого будинку…
Дивіться "Історії війни" щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі "Інтер+" щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30. А свою історію війни ви можете надіслати в телеграм-канал програми "Свідок" – https://t.me/svidok_telegram.
|