Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект "Історії війни". Ведучий Андрій Данілевич продовжує розповідати пронизливі історії людей, які пройшли крізь біль та втрати. Цього тижня в нових випусках – про черговий доказ цинічності війни, яку розв’язала росія на території України. Коли у світі відзначали Міжнародний день захисту дітей, росія продовжувала вбивати дітей в Україні…
1 червня внаслідок падіння уламків російської ракети в Києві загинула 9-тирічна Віка Івашко разом із мамою Олею. Фото, на якому дідусь сидить біля тіла єдиної онучки, облетіло весь світ. Загалом чоловік просидів біля Віки понад п’ять годин – не хотів залишати її, доки не приїхали відповідні служби. 5 червня дівчинку та її маму Ольгу Івашко поховали в одній труні. Дідусь, батько тата Віки, до останнього не хотів виходити з зали, де прощалися з рідними. Російська війна відібрала в нього найцінніше. Дуже болісно переживає втрату і бабуся, мама Ольги, з якою вони разом проживали. Діти, які знали дівчинку, досі приносять на місце її загибелі квіти, іграшки, зі сльозами на очах залишають прощальні записки та малюнки. Віка була дуже життєрадісною дівчинкою, найбільшою втіхою в родині. Мріяла досягти вершин у спорті. Вона займалася дзюдо, виступала на змаганнях. Весною цього року здала на жовтий пояс, успішно склала атестацію А за три дні до загибелі Вікторія Івашко здобула перше місце на районних змаганнях… Розповідь про ще один страшний злочин рашистів – у п’ятницю, 23 червня, о 19:00 в "Історіях війни" на НТН.
Також цього тижня в нових випусках – історія порятунку родини Крупичів, за якою спостерігала вся Україна. 40-річна Катерина, її 4-річна донька Маша та 12-річний син Максим були на окупованій частині Херсонщини. А після підриву греблі Каховської ГЕС опинилися у водяній пастці. Коли вода почала підніматися, вони ледве встигли дістатися горища будинку. До його повного затоплення залишалося лише пів метра, тож рахунок ішов на години. Жінка вже майже зневірилася, що вони зможуть врятуватися… Але Катю з дітьми помітили українські військові, які моніторили ситуацію на окупованій території, і їм таки вдалося евакуювати родину!
Ще одна історія війни – про героя на псевдо "Фізрук". 38-річний Андрій Аскеров із Добропілля, шахтар-прохідник і за сумісництвом ще й тренер із волейболу, у перші дні війни пішов добровольцем на фронт. Швидко опанував зброю та став штурмовиком. Рятуючи побратима, не помітив, як наступив на міну, та підірвався – йому на місці відірвало чобіт разом із чотирма пальцями лівої ноги. У шпиталі чоловіка почали лікувати, проте під час однієї з операцій виявилося, що кістки кінцівки вщент розтрощені і врятувати ногу не вдалося. Але Андрій сподівається що після установки протезу він зможе повернутися на фронт, а згодом і до тренувань із волейболу.
Дивіться "Історії війни" щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі "Інтер+" щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30. А свою історію війни ви можете надіслати в телеграм-канал програми "Свідок" – https://t.me/svidok_telegram.
|