Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект "Історії війни". Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, які пройшли крізь пекло війни, крізь біль і втрати. Але попри все вони вірять у нашу неминучу перемогу і наближають її кожен на своєму фронті. Цього тижня в новому випуску – історія Ростислава Янчишина, соліста Одеського академічного театру опери та балету, який понад рік захищав Україну з автоматом у руках, мріяв про перемогу та світові гастролі, проте, на жаль, цим планам не судилося здійснитися…
Понад усе на світі Ростислав Янчишин любив балет. Він присвятив цій справі своє життя. Сцена Одеського національного академічного театру опери та балету для артиста стала другою домівкою. Тут він завоював любов глядачів, визнання, тут знайшов справжніх друзів. Одна з найкращих партій Ростислава – танець солдата, який гине на війні. Ця вистава була поставлена ще у 2015-му, і, за страшним вироком долі, саме ця партія виявилася пророчою для артиста… Він міг і далі танцювати й прославляти Україну на світових балетних сценах. Утім, свідомо обрав інший шлях – боронити незалежність та цілісність нашої країни в окопі зі зброєю в руках. Чесний, порядний, справедливий, Ростислав дуже любив та поважав свою Батьківщину. Його рішення піти на фронт не здивувало друзів та колег по сцені. У перші дні повномасштабної війни він пішов до військкомату. А коли там відповіли, що танцівники поки що не потрібні, пішов до тероборони міста Одеси. Зрештою, потрапив на фронт, де загинув під час виконання бойового завдання. Ростиславу було лише 34 роки. Звістка про його смерть застала всіх зненацька. У театрі всі вірили, що незабаром танцівник повернеться до свого глядача. За декілька днів після загибелі Ростислава Янчишина на згадку про нього в театрі зіграли балет "Баядерка", в якому він багато років танцював. У цей пам’ятний вечір сліз не приховували ні артисти, ні глядачі… Історія талановитого танцівника, який своє життя поклав у бою за незалежність та цілісність України – у понеділок, 15 травня, о 19:00 в "Історіях війни" на НТН.
Також цього тижня в проекті – історія Марії Берлінської, яка пройшла шлях від активістки Майдану, військової до керівника центру підтримки аеророзвідки. Її війна почалася ще у 2014 році. Марія добре знає, що дрони – це очі війни, і саме вони в першу чергу рятують життя наших захисників на фронті. Зараз вона збирає кошти на закупівлю 1000 дронів для фронту. Проект під назвою "Люті пташки" має допомогти якнайшвидше наблизити нашу перемогу…
Ще одна історія війни – про скрипальку й головного диригента Херсонського музично-драматичного театру імені Миколи Куліша. Ольга Уварова та Олег Філенко 9 років тому переїхали до Херсона з охопленого війною Луганська. І згодом подружжя знову опинилося в російській окупації…
Дивіться "Історії війни" щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі "Інтер+" щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30. А свою історію війни ви можете надіслати в телеграм-канал програми "Свідок" – https://t.me/svidok_telegram.
|