У понеділок, 8 травня, до Дня пам’яті та примирення телеканал Суспільне Культура покаже тематичні проєкти власного виробництва "Культурний інстинкт", "Ідемо в музей", "Культові українці" та низку документальних програм і серіалів.
О 9:00 та 12:00 — хвилина мовчання на вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни.
Об 11:25 дивіться спецвипуск програми "Ідемо в музей", в якому ведуча Оля Носко разом з глядачами відвідає Національний музей історії України у Другій світовій війні.
О 12:01 дивіться документальний проєкт "Міфи Другої світової". 22 червня 1941 року почався збройний конфлікт між нацистською Німеччиною і СРСР. Після перемоги антигітлерівської коаліції у Другій світові, радянське керівництво "забуло" про 2 роки миру з Гітлером, поділ Польщі й нав'язало свою історію, назвавши війну "Великою Вітчизняною". У проєкті нагадають, коли ж насправді почалася Друга світова і чи дорівнює вона "Великій Вітчизняній"?
О 12:35 дивіться британський трисерійний документальний проєкт "Життя з Гітлером". У серіалі показано, як Адольф Гітлер прийшов до влади у 1933 році. Поступово він знищив усю політичну опозицію у Німеччині, єврейську громаду та всіх, хто ставив під сумнів нацистський режим.
О 15:50 Суспільне Культура покаже три серії документального фільму "93: бій за Україну". Стрічка режисерки Лідії Гужви й військового Вадима Вейді розповідає про бойовий шлях 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр". Про найгарячіші 18 місяців початку війни у 2014 році на сході України діляться спогадами бійці, багатьох із яких уже немає серед живих.
О 18:10 дивіться продовження документального проєкту "93: бій за Україну. Активна оборона". Командири та бійці славетної 93-ї бригади "Холодний Яр" діляться спогадами про перші роки російсько-української війни, а у самому проєкті використані кадри відзняті самими бійцями та військовими документалістами.
О 19:35 дивіться документальний фільм виробництва Суспільного "Зруйновані мости". Проєкт розповідає про двох мешканців Сумщини — Олександра Яковенка, старосту п’яти прикордонних сіл, який з перших днів повномасштабної війни не покинув свою громаду, а на власному транспорті, попри обстріли окупантів, розвозить людям гуманітарну допомогу. Ще однією героїнею проєкту стала бухгалтерка Інна Скоромна, яка після повномасштабного вторгнення росіян щодня переходить зруйнований міст, щоб допомогти своїм землякам з Лукашівки, — привозить продукти й ліки, бо магазини там не працюють.
О 21:30 у випуску "Культові українці. Незалежні люди" (був знятий до повномасштабного вторгнення) ведучі Софія Челяк та історик Олександр Алфьоров розкажуть про Миколу Плав’юка — пластуна, члена ОУН, якого називали романтиком Української революції. Він був останнім президентом Української народної республіки та лідером українців за кордоном. Як Миколі Плав’юку вдалося об’єднати українську діаспору у світі та яка його роль у становленні незалежності України, — дізнаєтеся у програмі.
О 22:00 гостем програми "Культурний інстинкт" стане історик, кандидат історичних наук, ведучий програми "Культові українці" на Суспільне Культура та лейтенант Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ Олександр Алфьоров (Олександр доєднався до лав ЗСУ на початку повномасштабного вторгнення). Говоритимуть про те, як Друга світова війна змінила людей, про армії, в яких воювали українці та про УПА і радянську пропаганду.
"В межах розмови ми поговорили про те, як УПА забезпечувало свою діяльність та чи вчиняли упівці воєнні злочини. Ми зачепили тему того, чому небезпечно замовчувати правду про злочини, особливо, якщо ці злочини вчиняли українці, та за яких умов завершення російсько-української війни може вважатися перемогою", — розповіла ведуча Софія Челяк.
Суспільне Культура — загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.
|