Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект "Історії війни". Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. У них – страждання та біль, але попри все в них віра в наших незламних українців. Цього тижня в новому випуску – історія про групу з чотирьох бійців – розвідників, які діяли в самому тилу окупантів.
Наприкінці минулого року про подвиг розвідників із батальйону "Братство" – Максима Михайлова, Юрія Горовця, Тараса Карпюка та Богдана Лягова – дізналася вся Україна. Вже після смерті героїв… Бійці з позивними "Непийпиво", "Святоша", "Тарасій" та "Аполлон" виконували найскладніші завдання, вели диверсійну й підривну діяльність безпосередньо на ворожій територій і залишалися невловимими для ворогів. Їх називали "привидами ночей" курська, брянська та бєлгорода. Розвідників об’єднувала не лише любов до України, а й справжня дружба.
Максима Михайлова на псевдо "Непийпиво" впізнавали за пристрастю до козацького стилю. Він палив люльку, відвідував майстерню козацьких інструментів і не боявся говорити про власну смерть. Хотів, щоб його поховали в козацькому жупані, шароварах та з люлькою.
34-річний Юрій Горовець, командир групи на псевдо "Святоша", брав участь у Революції Гідності, а в червні 2014-го став снайпером батальйону "Шахтарськ". Воював у Іловайську, на Горлівському напрямку, боронив Маріуполь. Друзі пригадують, що Юрій був глибоко віруючою людиною з гарячим небайдужим серцем.
У перших рядах добровольців 2014-го був і Тарас Карпюк на псевдо "Тарасій". Чоловік декілька разів був поранений, зокрема – під Іловайськом. Та коли настав час знову стати на захист Батьківщини, не роздумував ані секунди. Наймолодшим у групі був Богдан Лягов – "Аполлон". На момент загибелі хлопцю було лише 19 років. Після початку повномасштабного вторгнення він пішки прийшов на інший берег Києва, щоб стати до зброї у складі добровольчого батальйону.
У ніч проти 25-го грудня вся група загинула на кордоні брянської області росії. Прощання з героями відбувалося 7 березня в Михайлівському Золотоверхому соборі та на Майдані Незалежності. Тисячі українців прийшли провести в останню путь воїнів, імена яких тепер назавжди вписані в історію України. Трагічна історія справжніх героїв, чий подвиг ми не маємо права забути – у понеділок, 10 квітня, о 19:00 в "Історіях війни" на НТН.
Також цього тижня в проекті – розповідь про Олександра Будька. До початку повномасштабної війни чоловік не тримав у руках зброю, але вступив до лав ЗСУ і за пів року пройшов шлях від солдата до командира взводу 49-го окремого стрілецького батальйону "Карпатська Січ". А 24 серпня, у день Незалежності України, штурмуючи позиції ворога на Харківщині, він втратив обидві ноги...
Ще одна історія – про українську спортсменку Катерину Табашник, яка на початку березня виборола бронзу на чемпіонаті Європи з легкої атлетики в Стамбулі. Свою перемогу Катя присвятила мамі, яка загинула 18 серпня внаслідок ракетної атаки росіян по Харкову…
Дивіться "Історії війни" щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі "Інтер+" щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.
|