Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект "Історії війни". Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. У них – страждання та біль, але попри все в них віра в наших незламних українців. Цього тижня в новому випуску – історія, що вразила жорстокістю, безжальністю та цинізмом російських військових. Проте ще більше вона закарбувалася незламністю й нескореністю перед обличчям смерті українського військового Олександра Мацієвського. Два слова – "Слава Україні", які він сказав перед обличчям смерті, назавжди зробили його символом нескореної країни…
Кадри розстрілу росіянами беззбройного українського військового за слова "Слава Україні!" вмить облетіли світ. На знак солідарності українці в соцмережах публікували зображення з постаттю воїна та словами "Слава Україні". Ідентифікувати солдата вдалося не одразу, проте вже за кілька днів Генштаб підтвердив, що це Олександр Мацієвський із Ніжина. 42-річний Олександр у цивільному житті був електриком, але з початком повномасштабної війни пішов на фронт добровольцем. Солдат роти вогневої підтримки 163-го батальйону територіальної оборони міста Ніжин 119-ї бригади сил ТРО виконував завдання біля Соледару. Чесний, порядний, принциповий, хоч і з непростим характером, – саме таким запам’ятали його побратими. Відтепер Олександр Мацієвський ще й символ незламності та патріотизму українців для всього світу. Коли відео розстрілу військового побачила 67-річна Параска Демчук, мати загиблого воїна, жінка вигукнула "Саша!", бо одразу впізнала сина. Пані Параска добре пам’ятає день, коли бачила Олександра живим востаннє. Пам’ятає й останню розмову з сином – наприкінці грудня. А в середині лютого привезли його тіло, наче прошите кулями. Але як саме загинув її Олександр, мати дізналася тільки в березні, коли відео останніх секунд героїчного життя справжнього воїна потрапило в інтернет. 12 березня указом Президента України Олександра Мацієвського нагородили званням Героя України. Посмертно. Володимир Зеленський особисто вручив цю нагороду матері загиблого воїна. Трагічна історія незламного героя – у понеділок, 3 квітня, о 19:00 в "Історіях війни" на НТН.
Світла пам’ять усім, хто віддав своє життя за Україну, всім, кого ми згадуємо, говорячи слова "Слава Україні".
Також цього тижня в проекті – розповідь про парамедика 93-ї бригади "Холодний Яр" Яну Рихліцьку. Бійці називали привітну дівчину з косичками янголом, хоча працювала вона в самому пеклі – рятувала поранених у Бахмуті. 3 березня Яна загинула від ворожого обстрілу – медичний автомобіль, у якому перебувала дівчина, росіяни обстріляли з мінометів…
Ще одна історія – про Наталю Гаврилюк. Її коханий Євген Петраш загинув на восьмий день війни, виконуючи бойове завдання між Бучею та Ворзелем. А дівчина, щоб утамувати свій біль, уже рік веде публічний щоденник на згадку про коханого…
Дивіться "Історії війни" щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі "Інтер+" щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.
|