Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект "Історії війни". Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. У них – страждання та біль, але попри все в них віра в наших незламних українців. Цього тижня в новому випуску – історія справжнього воїна на псевдо "Да Вінчі", який від 2014 року захищав рідну Україну в найгарячіших точках і загинув на початку березня в бою за Бахмут…
Дмитро Коцюбайло пішов воювати добровольцем ще в 2014-му, після Революції Гідності, тоді хлопцю було лише 18. До цього Дмитро вчився в Івано-Франківському будівельному училищі на художника, саме там за ним закріпилося прізвисько "Да Вінчі". На Донбасі його підрозділ завжди був на найгарячіших ділянках фронту: Піски, шахта "Бутовка", Донецький аеропорт, Авдіївська промзона… У 19 років "Да Вінчі" дістав три поранення – обличчя, спини та ребра. Проте щойно почав одужувати, одразу ж повернувся на фронт до побратимів. Він фактично подорослішав на війні. На фронті зустрів і своє кохання, Аліну Михайлову, волонтерку та бойового медика.
У 2021-му Дмитру Коцюбайлу присвоїли звання Героя України і вручили найвищу державну нагороду – орден "Золота Зірка". Тоді він став першим добровольцем, який отримав цю нагороду за час незалежної України. "Да Вінчі" присвятив її своїм загиблим побратимам.
Після повномасштабного вторгнення росії в Україну добровольчий підрозділ, де служив Дмитро, почав розростатися та перетворився на цілий батальйон, який офіційно приєднався до лав Збройних сил України. Батальйон воював із ворогом під Києвом, на Херсонському напрямку, штурмував та звільняв від окупантів Харківську область… "Да Вінчі" завжди першим ішов на штурм, кажуть побратими. Він часто повторював, що за свободу України можна й життя віддати. На жаль, його слова стали пророчими. 7 березня в боях за Бахмут 27-річний комбат Дмитро Коцюбайло загинув. В останню путь легендарного українського воїна, командира 1-го механізованого батальйону, проводжали тисячі українців. Останню шану загиблому герою прийшли віддати президент України Володимир Зеленський, головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний та все вище військове керівництво країни. На жаль, у цій страшній війні, яку розв’язала росія, гинуть найкращі сини України… Трагічна історія справжнього героя – у п’ятницю, 31 березня, о 19:00 в "Історіях війни" на НТН.
Також цього тижня в проекті – розповідь про 75-річного японця Фумінорі Цучіко, який на третьому місяці війни приїхав у Харків, щоб допомагати українцям. Чоловік продав свій будинок в Японії й оселився в Салтівці – в одному з найбільш постраждалих районів міста, тому що відчув: його допомога та підтримка зараз дуже потрібні людям, постраждалим від війни.
Ще одна історія – про родину Власенків, машину яких росіяни розстріляли під час спроби евакуюватися з окупованого Ворзеля на початку березня 2022-го. Їм дивом вдалося врятуватися попри важкі поранення…
Дивіться "Історії війни" щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі "Інтер+" щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.
|