Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект "Історії війни". Ведучий Андрій Данілевич продовжує розповідати пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. У них – страждання та біль, але попри все в них віра в наших незламних українців. Згідно з рейтингом аналітичної компанії Chartbeat, Україна та війна стали головною темою у засобах масової інформації в 2022 році. Майже весь світ підтримує Україну в її боротьбі за власну незалежність. І з такою підтримкою ми обов’язково переможемо! Цього тижня в проекті – історія французького вуличного художника Крістіана Гемі, який у березні минулого року приїхав до Україні та вирушив у саме жерло війни, щоб за допомогою своїх робіт розповісти світу про страшні події, що відбуваються, та показати мужність нашого нескореного народу.
Французький вуличний художник Крістіан Гемі, більше відомий як С215, почав малювати ще в 1989 році. Його роботи часто відображають актуальні соціальні проблеми, а героями композицій стають тварини або діти. Майже одразу після початку повномасштабного вторгнення росії на нашу територію художник створив мурал на підтримку України в самому серці своєї рідної країни – у Парижі. На величезній стіні він намалював французьку дівчинку з букетом квітів в синьо-жовтих тонах. Це був заклик до жителів Франції підтримати Україну та українських біженців. Роботу відзначили співробітники посольства України у Франції, і Крістіан вирішив продовжити творити – вже в Україні. Художник прибув на Київщину через два тижні після звільнення регіону від окупантів. Вражений побаченим, Крістіан створював свої роботи у синьо-жовтій палітрі з особливою повагою та відповідальністю. Художник ретельно обирав сюжети та місця для арт-об’єктів. Серед творів цієї серії – Свобода, яка веде народ, за мотивами відомої картини Ежена Делакруа, портрет Кобзаря, а на одній із робіт митець зобразив свого сина Габіна у вишитій сорочці. Малюнки Крістіана Гемі з’являлися не лише на стінах, але й на покинутій військовій техніці, залишках барикад, зруйнованих будинках. Для деяких робіт художник компонував речі, знайдені на місці подій, як у зруйнованій будівлі в Житомирі. Днями його роботи, присвячені Україні, були представлені також у Національній Асамблеї в Парижі. Лише за перший день виставка, яку художник назвав "Слава Україні", прийняла погнад 1,6 тисяч відвідувачів, а на церемонії відкриття подяку від імені українського народу висловив Голова Верховної ради України. Митець зізнається: таке визнання важливе для нього, адже розвіяло сумніви щодо правильності зроблених кроків. Нині ж він мріє створювати нові роботи у звільнених містах України. Чому такий творчий підхід до зображення реальності знаходить більший відгук у світової спільноти, ніж документальні фото? Дивіться в понеділок, 6 березня, о 19:00 в "Історіях війни" на НТН.
Також у новому випуску "Історій війни" – про ще один доказ міжнародної підтримки України: чеський загальнонаціональний конкурс фотожурналістики Czech Press Photo, головну премію на якому здобув чеський фотограф Войтех Дарвік Маца за фото з Бучі. Знімок, представлений на конкурсі, – це шокуюча фотографія мертвого чоловіка, який лежить на землі та все ще стискає в задубілих руках зв’язку ключів від свого будинку, і собаки, який віддано стереже тіло свого господаря… Ще одна розповідь – про волонтерів-пошуковців української гуманітарної організації "Чорний тюльпан", які щодня розшукують та вивозять тіла загиблих мирних мешканців та військових із зони бойових дій у Донецькій, Луганській та Харківській областях. Самі себе вони називають "збирачами душ", бо кажуть, що шукають не просто тіла, а душі, щоб допомогти їм упокоїтися з миром…
У світлинах, малюнках, книгах, спогадах та історіях війни ми маємо зберігати розповіді про військові злочини росіян на нашій землі для майбутніх поколінь і суду. Кожна смерть у цій війні має бути покарана, щоб наші діти змогли жити вільно.
Дивіться "Історії війни" щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі "Інтер+" щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.
|