6 березня о 16:00 на телеканалі 2+2 відбудеться прем’єра документального проєкту "Україна майбутнього. Переграти агресора" про досвід країн, які незважаючи на війни та постійні напади з боку сусідніх держав, розбудовуються та дивують світ інноваціями.
Є кілька країн, які як і Україна роками потерпали від агресії сусідніх держав, але попри це їм вдалося переграти ворога та стати успішними. Ізраїль, якому давали два роки існування, сьогодні святкує 75-річчя незалежності і входить до топ-3 найбільш інноваційних країн. Майже знищений армією Саддама Хусейна Кувейт зараз розквітає і є одним з найбільших експортерів нафти. Південна Корея, про яку донедавна мало хто знав, тепер високорозвинена держава з 10-ою економікою світу. Німеччина, котрій після об’єднання територій у 1990 році довелося з нуля відбудовувати східну частину країни, наразі претендує на лідерство в Європі.
Ведучий проєкту й дослідник історії Руслан Шаріпов побував у цих державах, аби з їхнього досвіду дізнатися, як Україні жити з країною-терористом на кордоні і водночас розвиватися, аби стати успішною та сильною.
"В Південній Кореї нам вдалося відвідати обсерваторію в демілітаризованій зоні, звідки дуже добре видно, що відбувається у сусідній Північній Кореї. Стояв лютий мороз. Через мінусову температуру в мене до крові потріскалися руки, але коли я глянув у бінокль, то був спантеличений побаченим. Мешканці одного північнокорейського поселення з’їжджалися на велосипедах до якоїсь будівлі і збиралися перед нею. Там не було жодної автівки! Можна собі лише уявити, як воно – їхати на велосипеді в такий лютий мороз, – згадує Руслан Шаріпов. – У росіян вже розпочалася істерика через черговий пакет санкцій, який забороняє ввезення в країну смартфонів дорожче 300 доларів і до того ж великого переліку побутової техніки. Якщо вони й далі будуть такими пасивними, а путінський режим збережеться там надовго, то моя їм порада – нехай вже зараз починають запасатися велосипедами".
Виробництвом фільму займався продюсер Акім Галімов. Режисер: Тетяна Шовкун. Оператор: Олександр Дмитрієв.
Як Ізраїль прийшов до розробки "залізного куполу", чому ведучого Руслана Шаріпова здивувало ставлення молоді Кувейту до Іраку, що таке "корейська хвиля", як після другої світової війни Німеччина вирішувала питання реінтеграції східних територій та чому тут інколи лунає сигнал повітряної тривоги, – дізнавайтесь у документальному проєкті "Україна майбутнього. Переграти агресора".
|