Щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН виходить проект "Історії війни". Ведучий Андрій Данілевич розповідає пронизливі історії людей, життя яких перевернула війна. У цих історіях – страждання, біль, втрати, але попри все – в них віра в неминучу перемогу нашого незламного народу. У п’ятницю, 24 лютого, о 19:00 вийде спеціальний випуск проекту, присвячений річниці з початку повномасштабного вторгнення. 24 лютого 2022 року війна увірвалася в життя кожного українця та змінила його докорінно – вона вже забрала та скалічила сотні тисяч життів. В спецвипуску "Історій війни" згадають про те, що українцям довелося пережити за цей страшний рік, – рік протистояння й опору, рік болючих втрат та невимовної мужності українського народу.
Лютий, що не закінчився – так описують українці своє життя після 24 лютого 2022 року, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Тої ночі ми прокинулись від звуків вибухів, а вдень по всій країні почали лунати сирени повітряної тривоги. Ракетні обстріли охопили всю територію України, а кордон з півночі, сходу і півдня перетинали нескінченні колони російських військ. Головною ціллю для кремля була українська столиця, яку російське керівництво планувало захопити за три дні. Але дійти до Києва російським військам не вдалося, бліц-криг провалився. Проте під удар потрапили навколишні міста та селища – Буча, Ірпінь, Бородянка, Гостомель… Події, які там відбувались, шокували весь світ: після деокупації журналісти й правоохоронці зафіксували численні й абсолютно звірські злочини російських загарбників. Але це був тільки початок... Безпрецедентних звірств та руйнувань зазнав Маріуполь, місто, яке тримало героїчну оборону майже три місяці. За попередніми оцінками, там загинули щонайменше 22 тисячі мирних громадян, а за свідченнями самих маріупольців, втрати можуть сягати ста тисяч...
З першого дня повномасштабного вторгнення Україна зазнала безпрецедентної кількості ракетних ударів. 8 квітня держава-терорист здійснила атаку на залізничний вокзал в місті Краматорськ двома касетними ракетами Точка-У. На момент удару на платформах перебувало близько 4 тисяч людей, переважно жінки, діти та літні люди, що чекали на евакуаційний потяг. Тоді загинула 61 людина. Кривавою датою стало і 14 липня – в цей день росіяни п'ятьма ракетами атакували Вінницю: жертвами чергового російського теракту стали 26 мирних жителів. А потім були ракети по торговельному центру в Кременчузі, житловому будинку в Часовому Яру і готелю у курортному селі на Одещині, щоденні обстріли Харкова, Миколаєва, Запоріжжя, передноворічні ракети по Києву і січневі по Дніпру, де одна ракета забрала життя одразу 46 людей...
Попри всі випробування пекельного року війни, народ України тримає оборону – і в тилу, і на полі бою. На початку квітня Збройні сили України звільнили Київщину. А далі окупантів погнали із Сумщини та Чернігівщини, які з перших днів стримували навалу із північного напрямку. У вересні настав ще один переломний момент – операція ЗСУ зі звільнення Харківщини, яку військові експерти називають однією з найуспішніших з часів Другої Світової війни. 6 вересня 2022 року українські війська розпочали контрнаступ. За п'ять днів військовим вдалося повернути 338 населених пунктів. А вже 11 листопада, після 9 місяців окупації, воїнів ЗСУ жовто-блакитними прапорами зустрічав звільнений Херсон. І сьогодні наші герої щодня зупиняють ворога ціною свого здоров'я та життя.
Дивіться "Історії війни" щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці о 19:00 на телеканалі НТН. Окрім того, випуски проекту виходять на супутниковому каналі "Інтер+" щопонеділка, щовівторка та щочетверга о 19:30.
|